banner39

Irak, İsavi'yi tutuklamaya çalıştı ama başaramadı

IKYB Başkanı Barzani, istifa eden Maliye Bakanı İsavi'ye karşı başarısız bir tutuklama girişiminde bulunulduğunu açıkladı

Irak 21.11.2013, 18:23 12.03.2013, 16:57
Irak, İsavi'yi tutuklamaya çalıştı ama başaramadı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKYB) Başkanı Mesud Barzani, istifa eden Maliye Bakanı ve Irakiye Bloku liderlerinden Rafi el-İsavi'nin Irak Ordusu tarafından tutuklanmaya çalışıldığını ancak bu girişimin başarısız olduğunu açıkladı.

Açıklamada, ''bu tür provokatif uygulamalardan rahatsız oldukları ve bunun gibi, endişe yaratan, kötüye giden siyasi atmosferi daha da kötüleştiren, Irak'ın bileşenleri arasında sürtüşmeye neden olan uygulamaları kınadıkları'' ifade edilerek, ''Irak ordusunun, siyasi çekişmenin içine itilmesinin olumsuz sonuçları olacaktır'' denildi.

Irak ordu kaynakları da, İsavi'nin El-Anbar eyaletinde tutuklanmaya çalışıldığını doğruladı ancak olayın ayrıntılarına ilişkin bilgi vermedi.

Eski Irak Maliye Bakanı Rafi el-İsavi, Şubat ayında El-Anbar kentinde yaşanan protestolarda, Başbakan Nuri el-Maliki'nin göstericilerin taleplerine karşılık vermemesi nedeniyle istifa ettiğini açıklamıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?