banner39

Irak ordusu dört IŞİD yetkilisini öldürdü

Irak ordusunun IŞİD'e yönelik düzenlediği operasyonda 4 IŞİD yetkilisi öldü

Irak 17.02.2014, 14:58 17.02.2014, 14:58
Irak ordusu dört IŞİD yetkilisini öldürdü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak'ın Kerkük ilinde ordu güçleri ile Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) Örgütü arasında çıkan silahlı çatışmada 4 IŞİD yetkilisinin öldüğü bildirildi.

 Irak ordusuna bağlı Dicle Operasyon Gücü komutanlarından Abdulemir ez-Zeydi, "Irak ordusu Süleyman Beyk kasabasında IŞİD'e yönelik operasyon düzenledi. Ordu güçleri ile IŞİD üyeleri arasında çıkan çatışmada kendisini IŞİD Valisi olarak adlandıran bir kişi ile 3 yardımcısı hayatını kaybetti" dedi. 

Öte yandan Kerkük ilinin 45 kilometre uzağındaki Riyad ilçesine bağlı Es-Safra köyünde kimliği henüz belirlenemeyen kişiler tarafından askeri kontrol noktasına düzenlenen silahlı saldırıda 3 askerin öldüğü, 5 askerin yaralandığı belirtildi. 

Taze ilçesinin Eş-Şemsiye köyü yakınlarında ise Sahva güçleri mensublarına kimliği belirsiz kişiler tarafından ateş açıldı. Olayda 2 kişinin hayatını kaybettiği ifade edildi.

Sahva (Uyanış) güçleri, El-Kaide'ye karşı mücadele etmek amacıyla Sünni Arap aşiretler tarafından El-Enbar, Salahaddin, Babil, Musul, Diyala ve Bağdat'ta 2006 yılında oluşturulmuştu.

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?