banner15

Irak ordusuyla IŞİD çatıştı: 30 ölü

Irak'ın Beyci bölgesinde, Irak ordusuyla silahlı gruplar arasındaki çatışmalarda, IŞİD üyesi 30 kişinin öldürüldüğü belirtildi

Irak ordusuyla IŞİD çatıştı: 30 ölü

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Irak’ın Beyci bölgesinde, son 24 saatte, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) mensubu 30 kişinin öldürüldüğü bildirildi.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Salahaddin iline bağlı Beyci ilçesinin çeşitli bölgelerinde, hava destekli güvenlik güçleriyle IŞİD öncülüğündeki silahlı gruplar arasından çıkan çatışmalarda, son 24 saatte 30 IŞİD üyesi öldürüldü, ağır silah taşıyan 5 araç ise kullanılamaz hale getirildi.

IŞİD öncülüğündeki silahlı grupların dün Beyci Petrol Rafinerisi’ne saldırdığı belirtilmişti.

Irak'ın en büyük petrol rafinerilerinden biri olan Beyci'nin geçen ay da IŞİD öncülüğündeki silahlı grupların eline geçtiği ancak Irak ordusunun düzenlediği operasyonlarla burada tekrar kontrolü sağladığı açıklanmıştı.

Öte yandan, Musul Devlet Hastanesi yetkilileri, ordunun kente düzenlediği hava saldırısının ardından yaralı 7 sivilin hastaneye getirilip tedavi altına alındığını bildirdi.

Bir süredir çatışmaların ve otorite boşluğunun yaşandığı ülkede, IŞİD öncülüğündeki silahlı gruplar, Musul, Tikrit, Bakuba ve Telafer kentlerinin yanı sıra Enbar'ın El-Kaim, Rave, Aneh, Ratbe ve Hadise ilçelerini ele geçirmiş, çatışmalar nedeniyle yaklaşık 1 milyon sivilin göç etmek zorunda kaldığı açıklanmıştı.

Ülkenin çeşitli yerlerinde silahlı gruplarla güvenlik güçleri arasındaki çatışmalar sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2014, 14:57
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35