banner15

Irak'ta krize karşı komisyon kuruluyor

Irak Cumhurbaşkanı Masum, krizden çıkış için tüm tarafların katılımıyla bir komisyo kurulması için Vataniyye Koalisyonu lideri Allavi ile anlaştı

Irak'ta krize karşı komisyon kuruluyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak Cumhurbaşkanı Fuat Masum'un Vataniyye Koalisyonu lideri İyad Allavi ile ülkedeki mevcut krizden çıkmak için bir komisyon kurulması konusunda anlaştığı bildirildi.

Allavi'nin basın ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Masum ile Allavi'nin ülkedeki krizi ve güvenliği tehdit eden unsurların değerlendirildiği bir görüşme gerçekleştirdiği kaydedildi. Krizin çözümü için diyalog kurulması gerekliliğine vurgu yapan Masum ile Allavi, eylem yapan milletvekillerinin de dahil olduğu tüm tarafların katılımıyla bir komisyon kurulmasına karar verdi.

Irak'ta siyasi gruplar arasındaki anlaşmazlık, teknokratlar hükümetinin kurulması konusunda yaşanan sorun nedeniyle daha da büyüyor. Bağdat'ın Tahrir Meydanı'nda Şii lider Mukteda es-Sadr yanlısı yüzlerce kişi de kurdukları çadırlarda teknokrat hükümetinin kurulması ve yolsuzlukla mücadele talebiyle başlatılan oturma eylemine devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2016, 08:30
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48