banner39

Irak’ta Sadr 'grev' çağrısı yaptı, 4 kentte tatil ilan edildi

Irak’ta Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr, gösterilere destek için devlet memurlarının genel greve gitmesi çağrısı yaptı. Bu çağrı üzerine ülkenin güneyinde 4 kentte tatil ilan edildi

Irak 17.11.2019, 09:45 17.11.2019, 09:51
Irak’ta Sadr 'grev' çağrısı yaptı, 4 kentte tatil ilan edildi

Şii siyasi ve dini lider Sadr, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı yazılı açıklamada, "Fırsat kaçırılırsa vatan kaybolur. Vatanım çalışmaktan daha önemlidir." ifadelerini kullanarak pazar günü devlet memurlarının gönüllü olarak genel greve gitmesi çağrısında bulundu.

Sadr, greve sağlık sektörünün dahil olmadığını da belirtti.

Sadr’ın çağrısının ardından Divaniye, Meysan, Zikar ve Babil Valiliği pazar gününün tüm resmi devlet kurumlarında tatil olacağını duyurdu.

Irak’ta sosyal medyada Sadr’ın bu çağrısına destek veren paylaşımlarda bulunuldu.

Irak’ın başkenti Bağdat, orta ve güney kentlerinde 25 Ekim’de işsizlik, yolsuzluk ve kamu hizmeti yetersizliği nedeniyle yeniden alevlenen hükümet karşıtı gösteriler sürüyor.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (1)
Misafir 2 yıl önce
Bakalım yanılacak mıyız. Irak için ne diyorduk. ONUN BUNUN TOPLULUĞU. Eğer; yanılır isek ne mutlu. Emperyalin olmadığı ülke olursa bu halde kurtuluşa eğer. Gerisi fasa fiso. önemli olan bir husu ise; Irak'ın kuzeyindeki kukla kürt yönetimi. Kuklalıkla mı kalacaklar yoksa Irak ülkesi altında ONURLU bir vatandaş olarak mı yaşayacaklar. ( Yorumda; etnik ayrımcılık, Irak'tan Suriye'ye ABD'nin her türlü lojistik hareketleri gözardı edilmiştir.)
21
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?