Irak'ta Şii gruplar 15 kişiyi astı

Irak'ta yaşanan toplu infazlara bir yenisi daha eklendi. Bu sefer Şii gruplar, öldürdükleri 15 Sünni'yi IŞİD'e mesaj vermek için elektrik direklerine astı

Irak'ta Şii gruplar 15 kişiyi astı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Irak'ta şiddet ve çatışmalar hız kesmeden devam ediyor. Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) üyelerinin gerçekleştirdiği toplu infazlara karşılık olarak bu sefer de silahlı Şii gruplar 15 Sünni'yi toplu şekilde infaz etti. Şii gruplar öldürdükleri kişilerin cesetlerini IŞİD'e mesaj vermek için elektrik direklerine astılar. Öldürülen Sünnilerin IŞİD üyesi olup olmadıklarıysa bilinmiyor.

Şii-Sünni çatışmasının her geçen gün daha da tırmandığı Irak’ın başkenti Bağdat yakınlarındaki Bakuba’da silahlı Şii gruplar, IŞİD’e destek verdiklerini iddia ettikleri 15 Sünniyi öldürdükten sonra kent meydanındaki elektrik direklerine astılar.

Irak'ın başkenti Bağdat'a 65 kilometre uzaklıkta, Şii ve Sünnilerin karışık yaşadığı kentte silahlı Şii gruplar geçtiğimiz hafta 15 Sünniyi kaçırmıştı.

Şii gruplar dün 15 Sünni genci başlarından vurarak infaz ettikten sonra kentin en büyük meydanlarından birindeki elektrik direklerine astı.

Şii gruplar ibret olsun diye astıklarını söyledikleri cesetlerin indirilmesine de izin vermedi.

 

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2014, 15:36
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35