Irak'ta Türkmen milletvekili adayına bombalı saldırı

Irak meclis seçimlerine Irak Türkmen Cephesi'nden aday olan Enver Fahri, Kerkük-Bağdat karayolunda bombalı saldırıya uğradı

Irak'ta Türkmen milletvekili adayına bombalı saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak meclis seçimlerine Türkmen Cephesi listesinden aday olan bir kişinin bombalı saldırıya uğradığı ancak, yara almadan kurtulduğu bildirildi. 

Kerkük Polis Müdürü Ali Kemal yaptığı açıklamada, "Irak meclis seçimlerine Irak Türkmen Cephesi'nden aday olan Enver Fahri, Kerkük-Bağdat karayolunda saldırıya uğradı.'' dedi.

Kemal, Türkmen adayın konvoyunun geçişi sırasında kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce yola yerleştirilen patlayıcının infilak ettiğini, olayda Fahri'nin şoförünün yaralandığını söyledi. 

Saldırının gerçekleştiği bölgede güvenlik noktaları oluşturulduğunu ifade eden Kemal, faillerin yakalanması için çok yönlü operasyon başlatıldığını kaydetti. 

Seçim propagandası sırasında, kent merkezlerinin güvenliğinden polisin, diğer bölgelerden ise Federal Polis gücünün sorumlu olduğunu belirten Kemal, adayların korunmasına yönelik devlet tarafından alınan bir tedbir olmadığına dikkati çekti.

Irak'ta meclis seçimlerinin 12 Mayıs'ta yapılması bekleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2018, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner10