banner15

Irak'taki çatışmalarda 3 çocuk öldü

Ordunun Felluce'de düzenlediği saldırılarda 3 çocuk öldü, 8 kişi yaralandı

Irak'taki çatışmalarda 3 çocuk öldü

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Irak ordusunun Felluce'de düzenlediği hava saldırısında 3 çocuğun öldüğü, aralarında çocukların da olduğu 8 kişinin ise yaralandığı bildirildi. 

Felluce Hastanesi Basın Danışmanı, Visam el-İsavi, Felluce kentinin topçu saldırılarına maruz kaldığını belirterek, "Çatışmalarda 3 çocuk hayatını kaybetti. Ayrıca Felluce'nin El-Vahid mahallesine yönelik bombalı saldırılarda aralarında çocukların da olduğu 8 kişi yaralandı" dedi. 

Hayatını kaybedenlerin adli tıbba kaldırıldığını kaydeden İsavi, yaralıların ise tedavi altına alındığını belirtti.   

Öte yandan ordunun Enbar'da düzenlediği operasyonların sorumlusu Korgeneral Reşid Felih ise  Enbar ilinin merkezi Ramadi'ye 5 kilometre mesafede, ordu ile Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) arasındaki çatışmaların devam ettiğini dile getirdi. 

Felih, "IŞİD grupları, sivilleri ve evlerini canlı kalkan olarak kullanıyor. Irak ordusuna ait askerler de sivillerin hayatına zarar gelir endişesiyle bu gruplara karşılık veremiyor" dedi. 

Bir süredir çatışmaların ve otorite boşluğunun bulunduğu ülkede, IŞİD öncülüğündeki silahlı güçler, Musul, Tikrit, Bakuba ve Telafer kentlerinde kontrolü ele geçirmişti.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2014, 14:56
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35