Irak'taki saldırılarda ölü sayısı yükseliyor

Başkent Bağdat'ta meydana gelen 20'ye yakın bombalı saldırıda 71 kişi can verdi, 201 kişi yaralandı

Irak'taki saldırılarda ölü sayısı yükseliyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Irak'ın başkenti Bağdat başta olmak üzere ülkenin değişik bölgelerinde bugün meydana gelen bombalı saldırılarda, en az 71 kişi öldü, 201 kişi yaralandı.

Sabah ilk olarak Bağdat'ın kuzey batısındaki Kademiya bölgesinde meydana gelen patlamada olay yerinde 8 kişi hayatını kaybetti. Bağdat'ın Sadr semtinde iki araçla gerçekleştirilen bombalı saldırıda da 8 kişi öldü. Bağdat yakınlarındaki Diyale'de yaşanan patlamada ise 7 kişi öldü.

Ülkenin diğer bölgelerinde de yaşanan saldırılarda ölü sayısı 71'e çıktı. Ölü sayısının daha da artmasından endişe ediliyor. Irak Ağustos ayındaki saldırılarda bine yakın kurban verdi.

4 MAHALLEDE 20 SALDIRI

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, başkentte bomba yüklü araçlarla ve molotofkokteylle gerçekleştirilen 20 kadar saldırıda çok sayıda ölü ve yaralı bulunuyor. Patlamaların başkentin doğusundaki Medinetu's-Sadr mahallesi, batısında bulunan Yeni Bağdat ve Eş-Şu'le semtleri ile şehrin güney doğusunda yer alan Cisru'd-Deyali mahallesinde yoğunlaştığı belirtildi.

Patlamaların yaşandığı yerlere çok sayıda ambulans sevk edildi. Saldırıları üstlenen olmazken, henüz resmi açıklama yapılmadı.

sürecek

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2013, 15:32
banner53
YORUM EKLE

banner39