banner39

IŞİD Bağdat sınırında bazı bölgeleri aldı

IŞİD'in Bağdat'a 30 kilometre uzaklıktaki bazı stratejik bölgeleri ele geçirdiği, çatışmaların devam ettiği nildirildi

Irak 04.05.2015, 07:48 04.05.2015, 07:48
IŞİD Bağdat sınırında bazı bölgeleri aldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

IŞİD'in, Irak'ın başkenti Bağdat'a 30 kilometre uzaklıktaki stratejik öneme sahip bazı bölgeleri ele geçirdiği bildirildi.

Irak ordusundan isminin açıklanmasını istemeyen yüksek rütbeli bir subay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, IŞİD ile güvenlik güçleri ve Haşdu'ş-Şabi (Halk Topluluğu) milis grupları arasında şiddetli çatışmaların meydana geldiğini, IŞİD'in Bağdat'a 30 kilometre uzaklıktaki bazı stratejik bölgeleri ele geçirdiğini belirtti.

IŞİD'in, saldırıda 11 bomba yüklü araç kullandığını, örgüte mensup 2 intihar eylemcisinin Irak ordusu ile Haşdu'ş-Şabi'nin savunma hattına girerek orduya ait araçları imha ettiğini ifade eden subay, çatışmaların ardından IŞİD'in ilerleme kaydettiğini söyledi.

Söz konusu bölgelerin terör örgütü tarafından ele geçirilmesinin, Bağdat için ciddi tehdit oluşturduğunun altını çizen yüksek rütbeli subay, IŞİD'in denetimine geçen bölgelerle Bağdat arasındaki yerleşim yerlerinde silahsız nüfusun bulunduğunu ve örgütün sert bir direnişle karşılaşmasının muhtemel görünmediğini kaydetti.

IŞİD'in ele geçirdiği bölgelerin geri alınması için takviye birlikler gönderildiği ve çatışmaların devam ettiği bildirildi.

Yorumlar (0)
24
sağanak
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?