banner15

IŞİD ile Bağdat arasında sadece bir merkez kaldı

Enbar iline bağlı Suriye’ye sınırındaki Kaim ilçesinin ardından Hadisa'nın da IŞİD'in kontrolüne girdiği ve Bağdat'la önünde engel olarak sadece Hit ilçesinin kaldığı belirtiliyor

IŞİD ile Bağdat arasında sadece bir merkez kaldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD), Irak'ın El-Enbar iline bağlı El-Kaim ilçesini de ele geçirdikten sonra Hadisa'nın da kontrolünü eline aldı. Örgüt güçlerinni Bağdat'a doğru ilerlediği bildiriliyor.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Enbar iline bağlı Suriye’ye sınırındaki Kaim ilçesi, ordusu ve emniyet güçlerinin çekilmesinin ardından IŞİD'in eline geçti. IŞİD mensuplarının orduya ait kışla ve kontrol noktası ile bazı askeri araç ve mühimmata el koyduğu belirtildi.

Kaim'den sonra ilerleyişini sürdüren IŞİD güçlerinin Hadisa'yı da aldığı ve Hit'e doğru ilerlediği belirtiliyor. Hadisa ile Bağdat arasında sadece Hit ilçesi var. Hadisa ilçesi 2005 yılının 19 Kasım günü bir grup ABD işgal gücünün çok sayıda çocuk ve kadını katletmesi ile gündeme gelmişti.

AA Arapça haber servisi de Irak ordusunun Anbar eyaletindeki Rava ve Ana kasabalarından, hiç çatışmadan çekildiğini, kasabaların IŞİD'in eline geçtiğini duyurdu.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2014, 17:13
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48