banner15

IŞİD Kerkük'e saldırdı

IŞİD, Kerkük'te bir ilçe kaymakamlığına düzenlediği saldırıda saatler süren çatışmalardan sonra püskürtüldü

IŞİD Kerkük'e saldırdı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

IŞİD, Irak'ın Kerkük kentine bağlı Dubiz ilçesi kaymakamlığını ele geçirmek istedi. Çıkan çatışmada 6 polisin hayatını kaybettiği bildirildi. 

Dubiz Kaymakamı Abdullah Salihi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, örgütün ilçede uyuyan hücrelerini harekete geçirerek kaos çıkarmak istediğini söyledi. Salihi, kaymakamlık binasını ele geçirmek isteyen örgütün önce polisin bulunduğu noktalara 2 intihar saldırısında bulunduğunu, ardından çatışmaların başladığını kaydetti. 

Saldırıda 2 intihar eylemcisiyle 6 polisin hayatını kaybettiğini aktaran Salihi, kaymakamlık binası çevresindeki diğer örgüt mensuplarının güvenlik güçlerince kuşatmaya alındığını ve çatışmaların devam ettiğini sözlerine ekledi. 

Bu arada uzun bir süre sonra IŞİD saldırısına maruz kalan ilçedeki birçok yol trafiğe kapatıldı. Çatışmaların yaşandığı kaymakamlık binası ve çevresi güvenlik çemberine alındı. Operasyon için Kerkük'ten bölgeye takviye güç gönderildi.

Saatler süren çatışmalardan sonra durumun kontrol altına alındığı bildirilirken bazı kaynaklar ölen polislerin sayısının daha fazla olduğunu öne sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2015, 08:29
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35