banner39

IŞİD, rehin aldığı kişilerden 1300'ünü serbest bıraktı

Irak'taki Enbar Üniversitesi'ni basan IŞİD rehin aldığı kişilerden 1300'ünü serbest bıraktı

Irak 07.06.2014, 12:17 07.06.2014, 18:21
IŞİD, rehin aldığı kişilerden 1300'ünü serbest bıraktı

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütü üyelerinin Iraktaki Enbar Üniversitesine saldırarak, güvenlik görevlilerini öldürdüğü ve aralarında öğretim üyeleriyle öğrencilerin de bulunduğu çok sayıda kişiyi rehin aldığı bildirildi. Daha sonra rehinelerden 1300'ünün serbest bırakıldığı haberi geldi.

Enbar Emniyet Müdürü İsmail el-Mihlavi, Enbar Üniversitesi yakınlarında bulunan köprüyü havaya uçuran IŞİD milislerinin güvenlik görevlilerini öldürerek üniversiteyi işgal ettiğini belirtti. Mihlavi, milislerin, aralarında öğretim üyeleri ve öğrencilerin de bulunduğu çok sayıda kişiyi rehin aldığını söyledi.

Üniversiteden patlama seslerinin geldiğini ifade eden Mihlavi, ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe edildiğini dile getirdi.

Mihlavi, üniversiteyi ablukaya alan güvenlik güçlerinin operasyon başlattığını kaydetti.

1300 REHİNE SERBEST BIRAKILDI

IŞİD anbar Üniversitesi'nde tuttuğu rehinelerden 1300'ünü serbest bıraktı. Serbest bırakılanların büyük çoğunluğunun öğrenciler olduğu bildiriliyor.

sürecek...

banner53
Yorumlar (2)
Zeki Dincer 7 yıl önce
Boko Haram ile IŞİD arasındaki benzerlikleri not etmeden geçmemeliyiz. Her ikisi de bir aşamada El Kaide’yle ilişkili olmuş ya da hala olan bir aşırı dinci örgüt. Boko Haram yüzlerce kız öğrenciyi geçenin köründe kaçırır, bazıları ölür, diğerleri yaşam korkusundan İslam’ı kabul eder. IŞİD üniversite basar, savaşla ilişkisi olmayan güvenlik görevlilerini pervasızca katleder, binlerce üniversite öğrencisini rehin alır.
Zeki Dincer 7 yıl önce
Boko Haram Nijerya’da binaları bombalar, okulları yerle bir eder, IŞİD Irak’ta aynı şeyleri yapar, köprüleri havaya uçurur. Sivil halkı hedef görerek, bir ülkenin iç yapısını yok eden örgütlere terörist denmez de ne denir? Müslümanlar uyanmalı ve bu örgütlerin İslam dinine ve insanlığa verdiği zararı görmeli ve kendilerini onlardan beri kılmalılar.
24
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?