banner15

IŞİD Saklaviye ilçesini ele geçirdi

Felluce'de, IŞİD grupları bir askeri kışlaya yönelik saldırısında 5 askerin hayatını kaybettiği, Saklaviye çevresinde kontrolü ele geçirdiği bildirildi

IŞİD Saklaviye ilçesini ele geçirdi

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Irak'ın Felluce kentinde, Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünün askeri bir kışlaya yönelik saldırısında 5 askerin hayatını kaybettiği, Saklaviye çevresinde kontrolü ele geçirdiği bildirildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, IŞİD grupları, Felluce'nin kuzeyindeki Saklaviye nahiyesinde bulunan orduya ait kışlaya saldırı düzenledi. Saldırıda kışlanın tamamen tahrip edildiği, 5 askerin hayatını kaybettiği ve orduya ait 5 aracın ateşe verildiği ifade edildi.

IŞİD gruplarının, ordunun kalan güçlerinin de çekilmesiyle Saklaviye çevresinde tamamen kontrolü ele geçirdiği ileri sürülürken IŞİD üyelerinin, Irak ordusuna ait zırhlı araçlara ve tanklara da el koyduğu belirtildi.

IŞİD, Musul, Tikrit ve Telafer kentlerini işgal ettikten sonra Bağdat'a da saldıracağını duyurmuştu. Örgütün ayrım gözetmeksizin tüm Şiileri hedef alan ve çoğu kez katliamla sonuçlanan saldırıları sebebiyle Iraklı Şiilerin en büyük dini otoritesi Ayetullahuzma Ali Hüseyin Sistani de IŞİD'e karşı silahlanma ve savaşma fetvası vererek tüm Şiilere seferberlik çağrısında bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2014, 14:40
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48