banner39

banner35

Kerkük'te İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları kınandı

İsrail'in işgal altındaki Doğu Kudüs ve Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki dünyanın her yerinden gelmeye devam ediyor. Kerkük'te bayram namazı sonrasında İsrail'in Filistin halkına yönelik saldırılar kınandı.

Irak 13.05.2021, 08:40
Kerkük'te İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları kınandı

​​​Gösteriye katılan kentin merkezindeki Hacı Necdet Camisi İmamı Şeyh Abdulselam Salihi, AA muhabirine, İsrail'in Filistinlilere saldırılarını kınadı.

Salihi, İsrail'in işgal ettiği Müslümanların kutsal mekanlarının bulunduğu Filistin topraklarından çekilmesini ve saldırılarını durdurmasını istedi.

Kerküklü Muhammed Şerif de Filistinlilere destek olmak için Filistin'e gitmeye hazır olduklarını belirterek, "Irak hükümetinin buna izin vermesini istiyoruz. Yüzlerce Iraklı genç kutsal toprakları korumaya hazırdır." dedi.

Filistin topraklarının yabancıların değil sadece Filistinlilerin olduğunu kaydeden Şerif, bu toprakları korumanın tüm İslam ülkelerinin görevi olduğunu ifade etti.

Gösteriye katılan Basim Beşir de yarım asırdan bu yana işgal edilen Filistin topraklarının kurtarılması için tüm Müslümanların birleşmesinin önemli olduğunu söyledi.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
11
gök gürültülü yağmurlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?