banner39

Kerkük'te şiddetli patlamalar!

Kerkük'te bomba yüklü araçlarla düzenlenen 6 ayrı saldırı sonucu meydana gelen patlamalarda 10 kişi öldü, 59 kişi yaralandı.

Irak 16.12.2012, 20:30 16.12.2012, 22:21
Kerkük'te şiddetli patlamalar!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Irak'ın kuzeyindeki Kerkük şehrinde akşam saatlerinde meydana gelen patlamalarda ilk belirlemelere göre 10 kişi öldü, 59 kişi yaralandı.

Akşam saatlerinde hava karardıktan sonra bomba yüklü araçlarla ve yol kenarına yerleştirilen bombalarla 6 saldırı düzenlendi. 3 patlamaya ise havatopu saldırısının sebep olduğu belirtildi. Saldırılarda hüseyniyeler de hedef alındı.

Kerkük Emniyet yetkililerinden alınan bilgilere göre, Kerkük'ün Şii ve Türkmenlerin yoğun olarak yaşadığı 3 ayrı mahallede bomba yüklü araçların, 5 ayrı noktada ise bomba düzeneklerinin patlatılması sonucu ilk belirlemelere göre 9 kişi öldü, 59 kişi yaralandı.

Ölen ve yaralananların kimliklerinin henüz belirlenmediği, ilk patlamanın saat 19.30'da, son patlamanın ise 20.15'te meydana geldiği belirtildi. Bomba yüklü araçlardan birinin El-Nada televizyonunun yakınında patlatıldığı kaydedildi.

Kerkük Devlet Hastanesi doktoru Muhammed Abdullah Beyatli, akşam saatlerinde meydana gelen patlamaların ardından hastaneye 5 cesetle 27 yaralının getirildiğini, yaralıları tedavi altına aldıklarını kaydetti.

Korkunun hakim olduğu kentte güvenlik önlemlerinin de en üst düzeye çıkarıldığı belirtildi.

Saldırılar Papa 16. Benedikt'in temsilcisinin Kerkük'ü ziyaretinden hemen sonra düzenlendi.

 

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?