banner15

Koalisyon güçlerinden IŞİD'e saldırı

CENTCOM, koalisyon güçlerinin, Suriye’nin kuzeyinde Münbiç’teki operasyonlar kapsamında IŞİD hedeflerine yönelik 8 yeni hava saldırısı gerçekleştirildiğini açıkladı

Koalisyon güçlerinden IŞİD'e saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), Suriye’nin kuzeyindeki Münbiç’te IŞİD hedeflerine yönelik 8 yeni hava saldırısı düzenlendiğini bildirdi.

ABD ordusunun Ortadoğu’daki birliklerinin bağlı olduğu komutanlık olan CENTCOM’dan yapılan yazılı açıklamada, ABD öncülüğündeki uluslararası güçlerin dün Suriye ve Irak’ta IŞİD noktalarına 25 hava saldırısı düzenlediği belirtildi.

Suriye’deki 10 saldırının 8’inin ülkenin kuzeyindeki Münbiç’in IŞİD’ten geri alınması operasyonları kapsamında gerçekleştirildiği ifade edilen açıklamada, bu saldırılarda örgütün taktiksel ünitelerinin, araçlarının ve kullandığı bir köprünün hedef alındığı kaydedildi.

Suriye’deki diğer 2 saldırının ise IŞİD’in başkent ilan ettiği Rakka yakınlarında yapıldığı bilgisi verildi.

Açıklamada, Irak’ta hükümetin desteğiyle 15 hava saldırısı yapıldığı belirtildi. Felluce yakınlarında IŞİD’in 3 noktası vurulurken, Habaniye, Hadise, Musul, Tel Afer ve Kayyara civarlarında ikişer, Ramadi ile Ravah etrafında ise birer hava saldırısı düzenlendiği bilgisi paylaşıldı.

Irak’taki saldırılarda örgütün taktiksel birimleriyle muharebe pozisyonları, araçları, depolama alanları, sığınakları ve binaları hedef alındığı kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2016, 19:54
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48