banner15

Musul'da 19 DEAŞ mensubu öldürüldü

Koalisyon güçlerinin Musul ve Kerkük'teki DEAŞ mevkilerine düzenlediği hava saldırılarında 19 DEAŞ mensubu öldü, 53'ü yaralandı

Musul'da 19 DEAŞ mensubu öldürüldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Uluslararası koalisyon güçlerinin Irak'ın Musul ve Kerkük kentlerine düzenlediği hava saldırılarında DEAŞ militanlarından 19 kişinin öldüğü, 53'ünün yaralandığı bildirildi.

Irak Özel Kuvvetler Komutanlığında görevli Tuğgeneral Şemhun Rad el-Abbasi, yaptığı açıklamada, uluslararası koalisyon güçlerine ait savaş uçaklarının Musul'un En-Neccar, Er-Rifai ve En-Nur bölgelerine düzenlediği hava saldırılarında 12 DAEŞ üyesinin öldüğünü, 37'sinin yaralandığını belirtti.

Öte yandan, Kürt bölgesel yönetimine bağlı askeri birliklerde görevli Yarbay Niyazi Zengene de koalisyon uçaklarının Kerkük ilinin Havice ilçesine düzenlediği hava saldırısında 7 DEAŞ militanının öldüğünü, 16'sının yaralandığını kaydetti.

Musul'u DEAŞ'tan kurtarmak için 17 Ekim'de başlatılan operasyonlar, kentin çeşitli bölgelerinde devam ediyor. Operasyona, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon da hava desteği sağlıyor.

Söz konusu koalisyon Ağustos 2014'ten bu yana DEAŞ'e karşı hava operasyonları düzenliyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2016, 16:36
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48