banner39

PKK üstlendiği saldırıyı gerçekleştirmediğini iddia etti

Kerkük-Yumurtalık petrol boru hattında gerçekleştirilen saldırıyı üstlenen PKK, Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'nden tepki gelince açıklamasını değiştirdi

Irak 02.08.2015, 17:47 02.08.2015, 17:47
PKK üstlendiği saldırıyı gerçekleştirmediğini iddia etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

PKK’nin askeri kanadı Halk Savunma Güçleri (HPG), daha önce resmen üstlendiği 29 Temmuz tarihindeki Kerkük-Yumurtalık Petrol Boru Hattı’na yönelik sabotajın kendileri tarafından yapılmadığını iddia etti.

HPG Basın İrtibat Merkezi tarafından bugün yapılan açıklamada, Kürt bölgesinin çıkarlarına karşı herhangi farklı bir tavırları olmadığını ve olmayacağı ifade edildi.

HPG açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“29 Temmuz günü Şırnak'ın Silopi ilçesinde yerel birlikler tarafından kendi inisiyatifleri ile bir sabotaj eylemi düzenlenmişti. Boru hattına yönelik yapılan bu eylem, alanda bulunan gerilla güçlerimizin aldığı merkezi bir kararla yapılmamıştır. Bu konudaki sorumlu, duyarlı ve hassasiyet taşıyan tutum ve yaklaşımlarımız bilinmelidir. Eylemi yapan yerel birim bu boru hattının kime ait olduğunu bilmeden bu eylemi yapmıştır. Bunu farklı değerlendirerek çarpıtmak kimsenin yararına olmayacaktır.”

HPG, daha önce resmi internet sayfasında Kerkük-Yumurtalık petrol boru hattına düzenlenen sabotajı üstlenmişti.

HPG'nin resmi sitesinde 29 Temmuz'da saat 15.13'te yayımlanan ve son 2 günü kapsayan eylemlerin üstlenildiği açıklamadan, daha sonra boru hattına ilişkin bölümün kaldırılması dikkati çekti.

Yorumlar (0)
23
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?