Selahaddin'de askeri karargaha saldırı

Irak'ın Selahaddin iline bağlı Süleymanbeg nahiyesindeki askeri bir karargaha 50 kişilik bir grup saldırdı düzenlendi, çatışmalar devam ediyor.

Selahaddin'de askeri karargaha saldırı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Irak'ta şiddet olayları devam ediyor. Irak'ın güneyindeki Ramadi ve Felluce kentlerinde aşiret mensuplarıyla güvenlik güçleri arasında yaşanan çatışmalar, ülkenin kuzeyindeki yerleşim birimlerini de sıçradı.

Alınan bilgiye göre, Selahaddin kentine bağlı Süleymanbeg nahiyesinde, yaklaşık 50 kişilik bir grup, 36. Kolordu Komutanlığı ile nahiye müdürlüğü yanındaki güvenlik noktasına silahlı saldırı düzenledi. Silahlı grupla ordu arasındaki çatışmalar devam ediyor.

Tuzhurmatu ilçe Meclisi Güvenlik Komisyonu Başkanı Rıza Kevser, silahlı kişilerin roketatar ve makineli silahlarla askerlerin gözetim kulelerine saldırdığını söyledi. Kevser, şu ana kadar ölü yaralı konusunda net bir bilgi olmadığını, Irak ordusuna bağlı askerlerin de saldırıya karşılık verdiğini kaydetti.

Felluce ve Anbar'da 3 gündür devam eden çatışmalar sonrası Irak Şam İslam Devleti, bugün Felluce'nin kontrolünü tamamen ele geçirdiği yönünde açıklama yapmıştı. Çatışmaların Süleymanbeg'e sıçraması, endişeleri artırdı. Türkmenlerin yoğunlukta yaşadığı Tuzhurmatu ilçesinin Süleymanbeg nahiyesinde korku hakim.

Geçen yılın Nisan ayında Süleymanbeg'te, silahlı gruplar ile Irak ordusu arısında yoğun çatışmalar yaşanmıştı.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2014, 01:18
banner53
YORUM EKLE

banner39