Türkmenlerin konvoyuna bombalı saldırıda 1 ölü, 11 yaralı

Irak'ta,bomba yüklü aracın Kerkük Türkmen Cephesi milletvekili adayı Kahya'nın araç konvoyunun geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 11 kişi de yaralandı.

Türkmenlerin konvoyuna bombalı saldırıda 1 ölü, 11 yaralı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak'ta, park halindeki bombalı aracın Kerkük Türkmen Cephesi milletvekili adayı Kahya'nın araç konvoyunun geçişi sırasında infilak etmesi sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiği, 11 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Kerkük Polis Müdürü Ali Kemal, yaptığı açıklamada, ''Kerkük'ün Hadra semtinde, ikinci el araba galerisinin önünde park halindeki bombalı bir araç, Kerkük Türkmen Cephesi milletvekili adayı Ammar Kahya'nın araç konvoyunun geçişi sırasında uzaktan kumandayla patlatıldı.'' ifadelerini kullandı.

Ammar Kahya'nın saldırıdan yara almadan kurtulduğunu ifade eden Kemal, ''Saldırıda bir sivil öldü, aralarında Türkmen milletvekili adayı Kahya'nın 2 korumasının bulunduğu 11 kişi de yaralandı." dedi.

Bombalı aracın cadde kenarına kim ya da kimler tarafından park edildiği ile ilgili henüz net bir bilgiye ulaşmadıklarını belirten Ali Kemal, patlamanın etkisiyle bölgedeki 3 aracın da yanarak hurdaya döndüğünü kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 18:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER