banner39

Alman işadamları yatırım için Türkiye'de

Almanya Başbakanı Merkel’in 'Sizleri Türkiye’ye kaptırmayız' sözüne rağmen, Türkiye’de yatırım olanaklarını araştıran Alman işadamları, ortaklık ve yatırım olanakları için MÜSİAD’ın kapısını çaldı.

İş Dünyası 10.03.2011, 18:02 10.03.2011, 18:07
Alman işadamları yatırım için Türkiye'de

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Türkiye'den kalabalık bir heyetin katıldığı, Türkiye'nin ana partneri olduğu Hannover'deki CEBİT Bilişim Fuarı'nda Alman şirketlerini Türkiye'ye yatırıma davet eden Başbakan Erdoğan'a cevaben Alman işadamlarına "Sizleri Türkiye'ye kaptırmayız" diyen Almanya Başbakanı Angela Merkel'e rağmen, Alman işadamları yatırım olanakları ve ortaklıklar için MÜSİADlı işadamları ile bir araya geldi. 

Her birinin cirosunun milyar avroları aşan, Mersedes ve Porche'nin kenti Stutgart'tan gelen Almanya'nın önde şirketleri, MÜSİAD Genel Merkezi'nde, Başbakanlık Yatırım Destek Ajansının da Türkiye'de yatırım olanaklarıyla ilgili detaylı sunum yaptığı toplantıda iş birliktelikleri ve yatırım olanakları için ikili görüşmelerde bulundular.  

Alman işadamları heyetini kabul eden MÜSİAD Başkanı Ömer Cihad Vardan, "Bu ziyaret dünyanın bu konjonktüründe Türkiye'nin geleceğe yönelik ekonomik potansiyelini göstermesi açısından çok önemlidir" dedi. 

"Derecelendirme kuruluşları Türkiye'nin notunu arttırmaya yanaşmasa da, Türkiye, Dünya'da yatırım yapılabilir ender ülkelerden biridir. Bunu işadamları görüyor, ama derecelendirme kuruluşları hala farkında değil." diyen MÜSİAD Başkanı, Alman işadamlarına Türkiye'de yapacakları yatırımları noktasında destek ve MÜSİAD üyesi işadamlarıyla işbirliği sözünü verdi.    

Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?