banner15

Antalya'ya Hintli çağrı merkezi

Amerikan General Electric şirketinin iştiraki olan Hintli şirket Genpact, Antalya'ya çağrı merkezi kuruyor.

Antalya'ya Hintli çağrı merkezi

 
 
Amerikan General Electric şirketinin iştiraki olan Hindistan'ın önde gelen teknoloji firması Genpact, Antalya'ya çağrı merkezi kuruyor.  

Akdeniz Üniversitesi'nde yer alan Antalya Teknokent'te 20 milyon dolarlık yatırımla kurulacak çağrı merkezinde 200 kişi çalışacak. Polonya yerine Türkiye'yi tercih eden Genpact, kuracağı iletişim sistemiyle Avrupalı müşterilerine Antalya'dan hizmet verecek. Antalya Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Kenan Yüce, Genpact'ın Polonya ve Türkiye'de yatırımı araştırdığını, kararını Türkiye'den yana verdiğini bildirdi.

Genpact, müşteri hizmetleri teknolojisinde dünya lideri. Global şirketlere, müşteri ilişkileri yönetimi, tedarik, bankacılık, sigorta, muhasebe ve bilişim teknolojileri alanında teknolojik altyapı ve yazılım desteği sağlıyor.

General Electric tarafından 12 yıl önce satın alınan Hindistan merkezli Genpact, Çin, Hindistan, Filipinler, Meksika, Guatemala, ABD, Macaristan, Romanya, İspanya, Hollanda, Fas ve Güney Afrika ülkelerinde 41 bin çalışanıyla 25 dilde destek sağlıyor.

Otomotiv, bankacılık, finans, sigorta, imalat, ulaştırma, sağlık, ilaç, perakende, medya ve iş hizmetleri sektörlerinde faaliyet gösteren dünyanın önde gelen 500 şirketine hizmet veriyor. Yüce, şirketin kendilerinden ilk etapta 200 tane iyi derecede Almanca bilen eleman ve bağımsız bir bina istediği bilgisini verdi.

Eleman alımı için gazetelere ilan verdiklerini anlatan Kenan Yüce, Teknokent'in yeni yapılan binasını da kendilerine tahsis ettiklerini kaydetti. Genpact, ilk etapta 20 milyon dolarlık yatırımla 200 kişi istihdam edecek. Merkez, Avrupa'da Almanca konuşulan ülkelere hizmet verecek.
 
Kaynak:Zaman

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2010, 14:50
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35