Arap Emirlikleri de yemeksepeti'nden yiyecek

Türkiye'nin internetten yemek siparişi alan ilk sitesi yemeksepeti.com, Rusya'nın ardından Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) de girdi.

Arap Emirlikleri de yemeksepeti'nden yiyecek

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye'nin internetten yemek siparişi alan ilk sitesi yemeksepeti.com, Rusya'nın ardından Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) de girdi.İlk etapta ülkenin başkenti Abu Dabi ve Sharjah şehirlerinde hizmet verecek olan şirket, daha sonra ülkenin diğer şehirlerinde de yapılanma yoluna gidecek. yemeksepeti.com, ilk olarak 2010'da temellerini attığı Rusya'daki yatırımını Izrestorana.ru sitesi üzerinden yürütüyordu.

Firma, Foodonclick.com yapılanmasıyla da 450 üye restoranla tüm BAE'de hizmet verecek. yemeksepeti.com üst yöneticisi (CEO) Nevzat Aydın, yeni yatırım planları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Dubai, Sharjah ve Abu Dabi gibi merkezlerde çok kültürlü bir nüfusa hizmet etmek zorunda kaldıklarını belirten Aydın, "Gerek Dubai'de gerekse BAE'de paket servis hizmeti yaygın olarak kullanılıyor. Foodonclick.com sitemizle sunduğumuz online sipariş hizmetine kullanıcılar ve restoranlar yoğun ilgi gösteriyorlar.'' dedi.

Hem Türkiye'de hem de yurtdışında yatırımlarına devam edeceğini kaydeden Aydın, yüzde 50'si yurtiçinde olmak üzere 2011'de toplam 5 milyon lira kaynak ayırdıklarını kaydetti. Şirket, günlük 32-33 bin civarında sipariş alıyor.

Aydın, kendi sitelerinden günlük yemek yiyen kişi sayısının 100 bine ulaştığını açıkladı. Edinilen bilgiye göre yemeksepeti.com'un 2010 cirosu 105 milyon dolara ulaştı. Aydın, 2011 hedeflerini ise cirolarını yüzde 45 oranında arttırmak olarak açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2011, 07:30
banner53
YORUM EKLE

banner39