banner15

Futbolda rekabet pet su'da

Tekstil, iletişim derken yeşil sahalaraki rekabet şimdi de su sektörüne taşındı. Fenerbahçe markasıyla gelen Pet şişede suyun ardından Beşiktaş ve Trabzon , Galatasaray ve Bursa karşı atağa geçti.

Futbolda rekabet pet su'da

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Futbol takımları rekabeti her alana taşıyor. Tekstil, iletişim derken yeşil sahalaraki rekabet şimdi de su sektörüne taşındı. Su sektöründe ilk çalım Fenerbahçe'den geldi. Hemen ardından Beşiktaş ve Trabzon karşı atağa geçti.

Referans'tan Sevgi Sayar Başaran'ın haberine göre, Galatasaray, Bursaspor ve Anadolu takımları ise sahaya inmek için ısınma turları atıyor. Taraftarların susuzluğunu dindirmek için geliştirilen projenin mimarı ise Türkiye'nin ilk melek yatırımcılarından biri olarak tanınan Bireysel ve Toplumsal Yaratıcılık Merkezi Kurucusu Nihal Muradoğlu. 
 
TFS Taraftar Su projesi ile dünyada bir ilke imza atan Muradoğlu, 1 yıl önce ortaya çıkan proje için şu ana kadar 1.5 milyon TL'lik yatırım yaptıklarını anlatıyor.

Taraftar Su projesi şimdiden ‘melek' yatırımcıyı performansı ile mutlu etmiş. Satışların her hafta ikiye katlanarak arttığını belirten Nihal Muradoğlu, bundan aldıkları süreçle hedeflerini büyüttüklerini anlatıyor ve ekliyor: "Hedefimiz sadece Türkiye değil, dünya."

Taraftar Su, spor kulüplerinin lisansları ile piyasaya çıkıyor. Üretimi ise 0.5-1.5 litrelik şişeler ve damacana olarak Bursa'daki Korusu firması yapıyor. Üzerinde kulüplere özel bandroller bulunan sular TFS'nin 70'e yakın bayisinde satılıyor. Taraftaların yoğun olarak yaşadığı bölgeler dikkate alınarak her takım için ayrı bayiler açılıyor. Muradoğlu, kısa sürede çok iyi sonuçlar elde ettikleri proje ile en zorlu süreci takımları ikna etmekte yaşadıklarını anlatıyor.

"Çünkü bu bir ilk. Bunun dünyada bile bir örneği yok" diyen Muradoğlu, şöyle devam ediyor: "Bu proje aslında spor kulüpleri içinde çok önemli. Çünkü bu sayede spor kulüpleri ek bir gelir elde edecek. Özellikle de sporsorluk sıkıntısı çeken Anadolu takımları için önemli bir proje."
Muradoğlu, ürünlerin 70'e yakın bayiler aracılığıyla satıldığını sözlerine ekliyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2010, 07:21
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48