banner15

Herkesin kendi işini kurabileceği fuar

Yarın açılacak Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı, Türkiye'den ve yurtdışından bayilik, franchising vermek isteyen firmalarla iş kurmak, geliştirmek isteyen girişimcileri bir araya getiriyor.

Herkesin kendi işini kurabileceği fuar

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Bu yıl kapılarını sekizinci kez açacak olan Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı, Türkiye'den ve yurtdışından bayilik, franchising vermek isteyen firmalarla iş kurmak, geliştirmek isteyen girişimcileri bir araya getiriyor. 
 
Media Force Fuarcılık ve Türkiye Franchising Derneği işbirliği ile eylül sonunda CNR Expo Center'da açılacak fuar 3 Ekim'e kadar sürecek. Yetkililer, fuara bilhassa yabancı katılımın çok olduğuna dikkat çekiyor. Türkiye pazarını, yatırım yapmak üzere incelemek için gelecek olan İsveç, Romanya, Mısır gibi ülkelerin franchise derneği başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, aynı zamanda kendi ülkelerinde yatırım yapmak isteyen Türk şirket ve markaları ile görüşme planlıyor.

Avrupa Franchise Federasyonu (EFF) istatistiklerine göre Türkiye, franchise zinciri sayısında Avrupa birincisi. Bin 876 franchise zincir işletme sayısına sahip Türkiye'yi bin 375 markayla Fransa, 960 markayla Almanya izliyor. Türkiye'deki işletmelerin yüzde 24'ü yabancı, yüzde 74'ü yerli markalardan oluşuyor. Zincirlere bağlı şube sayısı ise 50 bin civarında.
 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2010, 16:45
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner47

banner48