banner15

İşadamı İbrahim Bodur vefat etti

Kale Grubu kurucusu ve Onursal Başkanı İbrahim Bodur vefat etti

İşadamı İbrahim Bodur vefat etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İş dünyasının önemli isimlerinden, Kale Grubu kurucusu ve Onursal Başkanı İbrahim Bodur, tedavi gördüğü Florence Nightingale Hastanesi'nde vefat etti.

İbrahim Bodur'un cenazesi, yarın Fatih Camisi'nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Çanakkale Çan'a götürülecek. Cenaze, 25 Mayıs Çarşamba günü Kaleseramik Fabrikaları Camisi'nde kılınacak öğle namazından sonra Nevruz Köyü'ndeki aile kabristanına defnedilecek.

H. İbrahim Bodur 1928'te Çanakkale Yenice'de doğdu. İlkokulu Yenice İlkokulu'nda, ortaokulu Balıkesir Lisesi'nde okuduktan sonra İstanbul'a Robert Koleji'ne girdi. Robert Koleji'nde ekonomi ve edebiyat bölümlerini aynı sürede bitirerek mezun oldu. Amerika Birleşik Devletleri'nde İş İdaresi ihtisasını (MBA) tamamlayıp, 1951'de Türkiye'ye döndü.

Babasının ve kayınpederinin ortaklığı ile 1951 yılı sonunda, Türkiye'nin ilk 3,200 iğlik 80 numara penye pamuk ipliği fabrikası olan, Bodur-Eğinlioğlu Edirnekapı Pamuk İpliği Fabrikası'nı kurdu. 1956 yılına kadar bu fabrikayı yönetti.

Çanakkale'nin Çan ilçesinde 1957 yılında kurduğu Çanakkale Seramik fabrikaları bugün dünyanın en büyük seramik tesisleri haline gelmiş durumda.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2016, 17:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
SERDAR YILDIRIM
SERDAR YILDIRIM - 4 yıl Önce

Kale Grubu, Kale Havacılık çalışanları olarak, Grubumuzun Kurucusu ve Onursal Başkanı Dr. Hacı İbrahim Bodur’u kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Değerli büyüğümüze Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve ülkemize sabır ve baş sağlığı diliyoruz. Başımız sağ olsun, mekanı cennet olsun.

banner39

banner50

banner47

banner48