İstanbul'da 10 katrilyon dolarlık B20 toplantısı

G20'nin iş dünyası ayağı B20'nin iş toplantısı bugün İstanbul'da başlıyor. Toplantıya katılan şirketlerin 10 katrilyon dolar büyüklüğünde bir sermayeye sahip olduğu belirtiliyor

İş Dünyası 15.12.2014, 10:19 15.12.2014, 11:27
İstanbul'da 10 katrilyon dolarlık B20 toplantısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

G20'nin iş dünyası ayağı B20 Türkiye Başlangıç Toplantısı, bugün İstanbul'da gerçekleştiriliyor.

Servetleri 10 trilyon doları geçen dünya devi şirketler G20'nin iş dünyası kolu olan B20'nin başlangıç toplantısı için İstanbul'da buluşacak.Toplantıya yurtiçinden ve yurtdışından 300’ün üzerinde işadamı iştirak edecek.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)'dan yapılan açıklamaya göre, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile B20 Türkiye Yürütme Kurulu Başkanı ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katılacağı açılış oturumu ile başlayacak toplantıya yurt içinden ve yurt dışından 300'ün üzerinde iş adamı iştirak edecek.

Küresel iş dünyası ile Türk iş dünyasının liderlerinin bir araya geleceği ve tüm gün sürecek toplantının açılış oturumunun ardından, Hisarcıklıoğlu'nun moderatörlüğünde, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile bir soru-cevap oturumu ve B20 Türkiye Yürütme Kurulu üyelerinin B20 Türkiye önceliklerini anlatacağı bir sunum yapılacak.

Daha sonra, Janamitra Devan'ın moderatörlüğünde İş Dünyasının B20'den Beklentileri konulu panel, Terry McGraw, Peder Holk Nielsen, Daniel Funes de Rioja, Güler Sabancı, Ferit Şahenk'in katılımıyla gerçekleştirilecek.

Öğleden sonraki bölümde ise B20 Türkiye Görev Gücü Tanıtım Oturumu ve John Danilovich'in moderatörlüğünde, Eric Labaye, Hüsnü Özyeğin, Murat Sönmez, Alexander Shokhin, Melih Yurter ve Sabine Zindera'nın katılımıyla "G20 - B20 Etkileşimi Nasıl Geliştirilebilir" konulu panel düzenlenecek.

Toplantılar sonrasında ise devlet başkanlarının G20'deki temsilcileri olan G20 sherpaları ile B20 iş dünyası liderleri bir araya gelecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?