İTO Başkanı: 17 Aralık iş dünyasına da zarar verdi

İTO Başkanı İbrahim Çağlar, 17 Aralık'ta yapılan operasyonların iş dünyasına da zarar verdiğini fakat milyarlarca dolarlık zarara rağmen Türkiye’nin ayakta olduğunu söyledi

İTO Başkanı: 17 Aralık iş dünyasına da zarar verdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar 17 Aralık operasyonlarının devlete verdiği zararla birlikte iş adamlarının da büyük zarar gördüğünü ve hiç hoş bir tablo oluşmadığını söyledi.

Adıyaman Genç İşadamları Derneği (AGİD)’nde konuşan Çağlar, 17 Aralık operasyonlarını değerlendirdi. Milyarlarca dolarlık zarara rağmen Türkiye’nin ayakta olduğunu belirten çağlar, şu ifadeleri kullandı:

17 Aralık operasyonunu gerçekleştirenler, zannettiler ki, devleti kaosun içerisine sokarız ve Türkiye bu kaostan kurtulamaz, düşüncesine sahipti. Ekonomik olarak milyarlarca dolar kayba rağmen Türkiye dimdik ayakta durabiliyor. Bu operasyonu yapanlar hiç iyi bir şey yapmadı. Hükümetin gücüne varamadılar. Bu sıkıntılı süreçte, hükümetle beraber olacağız, omuz omuza birlikte hareket edeceğiz. Ülkemizin, iş dünyamızın geleceği için bunu yapmalıyız. ” dedi.

“SÜREÇ 30 MART SEÇİMLERİNDE SONA ERER”

Dünyada artık savaşların topla, silahla değil ekonomik güçle yapıldığını belirten Çağlar, 17 Aralık operasyonları için şu mesajı verdi: “Bu sürecin zarar verdiğini hepimiz yaşıyoruz. Ancak 30 Mart seçimlerinde bu sürecin bitmesini bekliyoruz. Bitmezse iş dünyası olarak bizim bitirmemiz gerekiyor. Hızla yükselen ekonomimizi canlı tutmak, iş dünyamızın moralini bozmamak hepimizin aslı görevidir.”

Katılımcıların sorularına da cevap veren İbrahim Çağlar, “Başarılı bir işadamı olmak için mutlaka işinizi sevmelisiniz. İşinize konsantre olmalısınız. Her türlü engeller çıkabilir, krizler yaşayabilirsiniz. Daha fazla çalışmalı ve yılmamalısınız. Ve  mutlaka önemli konuları, işlerinizi istişare etmelisiniz. İstişareyi asla ihmal etmemelisiniz.” diyerek önemli tavsiyelerde bulundu.

“İTO İSTİŞARE TOPLANTISINI ADIYAMAN’DA YAPACAĞIZ”

Yılda iki kez genel istişare toplantıları yaptıklarını belirten İbrahim Çağlar, “AGİD Yönetimi bizleri ziyaretlerinde, Adıyaman’ın huzurlu bir kent olduğunu, mutlaka iş adamlarının Adıyaman’ı görmeleri gerektiğini belirterek davette bulundular. Biz de konuyu ilgili kurulda değerlendirdik, istişare ettik. Bir toplantımızı Adıyaman’da yapmaya karar verdik. Bu şekilde Adıyaman’ı ziyaret edip, oradaki iş dünyasıyla da buluşmuş olacağız.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2014, 17:10
banner53
YORUM EKLE

banner39