banner15

Kazakistan, 'helal kuzu eti' satacak

Kazakistan'lı et firması Zhambul LLP ile İran'lı et firması Diba Sun CO'nun Ortadoğu ülkelerine ''helal kuzu eti'' ihraç etmek için anlaşmaya vardıkları açıklandı.

Kazakistan, 'helal kuzu eti' satacak

 
Kazakistan'ın İranlı bir et firması ile birlikte ortadoğu ülkelerine ''helal kuzu eti'' ihraç edeceği bildirildi. Kazakistan'lı et firması Zhambul LLP ile İran'lı et firması Diba Sun CO'nun Ortadoğu ülkelerine ''helal kuzu eti'' ihraç etmek için anlaşmaya vardıkları açıklandı.

İki şirket arasında sağlanan 15 milyon dolarlık anlaşmaya göre ilk parti etler Ekim ayı içinde gönderilecek. Kazak Et Şirketi Zhambul LLP'nin Genel Müdürü Gülmira Mahmutova, ''Bizler son yıllarda hayvancılık konusunda önemli bir aşama kaydettik. Bitki ile doğal ortamda büyüttüğümüz kuzularımızı, uygun ortamlarda İran'lı ortaklarımızla İslami usullere uygun olarak keserek ortadoğu ülkelerine ihraç edeceğiz'' dedi.

Mahmutova, İranlı şirketle yaptıkları anlaşmanın en az 5 yıl geçerli olacağını önümüzdeki yıllarda et ihracatının başka ülkelere de kayabileceğini söyledi.
 

Kaynak:AA

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2010, 14:34
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48