banner39

Lojistik sektörü Erbil'de buluşuyor

Dünya havacılık ve lojistik sektörünün önde gelen oyuncuları Irak'ın Erbil şehrinde bir araya geliyor.

İş Dünyası 23.01.2011, 14:42 23.01.2011, 14:42
Lojistik sektörü Erbil'de buluşuyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dünya havacılık ve lojistik sektörünün önde gelen oyuncuları Irak'ın Erbil şehrinde bir araya geliyor. Nisan 2011'de yapılacak Havaalanları Genişleme, Kargo ve Lojistik Konferans ve Fuarı'nın özellikle Irak piyasasına girmek isteyen ülkelerden büyük ilgi görmesi bekleniyor. 

Dubaili Arabian Reach medya firmasının her sene yapılacak Havaalanları Genişleme, Kargo ve Lojistik Konferans ve Fuarı'nın birincisini Erbil'de tertip edeceği bildirildi. 26 - 27 Nisan 2011 tarihlerini kapsayacak organizasyon havacılık, havalimanları, kargo ve lojistik sektörlerinde faaliyetlerini yürüten firmaların yetkililerine bir araya gelme (networking) imkanı sunacak.

Arabian Reach Genel Müdürü Raj Menon, "Irak havacılık endüstrisi büyümeye devam ediyor ve ülkede tamamlanması öngörülen havaalanı ile lojistik bağlantılı altyapı projelerinin değerinin 150 milyar doları aştığı ifade ediliyor. Bu anlamda Havaalanları Genişleme, Kargo ve Lojistik Konferans ve Fuarı, yeni fırsatlar ve ortaklıklar arayan şirketler için ideal bir yerdir." dedi.

Havaalanları Genişleme, Kargo ve Lojistik Konferans ve Fuarı'nın 550 milyon dolara mal olan ve dünyanın dördüncü en uzun pistine sahip yeni havalimanı ve terminalin tanıtımına katkıda bulunması öngörülüyor. Organizasyona hem Irak hem de Birleşik Arap Emirlikleri ve Türkiye'den yetkililer katılacak.

Uzmanlar fuar ile birlikte devam eden konferans boyunca sunum yapacak. Konferansta ele alınacak başlıca konular arasında havaalanı projeleri ve genişleme çalışmaları, kargo ve lojistik imkânları, yeni ürün ve teknolojiler ile güvenlik bulunuyor.

Konferansa Erbil Uluslararası Havaalanı müdürü Talar Faik, Körfez Havaalanları Hizmetleri Birliği başkanı Dr. Halid El Mazrui, Cavotec Ortadoğu idari müdürü Juergen Strommer, Temin Zinciri Lojistik Grubu kurucu başkanı Saşi Sekar ve ATEIS Ortadoğu Genel Müdürü Hüsam El Haddad katılacak. Irak'ın Süleymaniye, Dohuk, Bağdat, Necef ve Kerkük gibi farklı şehirlerinde faaliyetlerini yürüten liman ve lojistik şirketlerinin yönetim kurulu başkanlarının da organizasyonda yer almaları bekleniyor.

İki günlük Havaalanları Genişleme, Kargo ve Lojistik Konferans ve Fuarı, iktidar birimleri, insani yardım taşeron firmaları, lojistik ve navlun teslimat şirketleri ile pek çok uzman hizmet tedarikçisini tek bir çatı altında toplayacak.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin Şarja emirliği merkezli ve en büyük uluslararası hava sevkiyatı firmalarından Starlight Havayolları, organizasyonun Başkanlık Sponsoru olacağını açıkladı.

Starlight Havayolları başkanı ve CEO'su Giovanni Marseal, "Fuar, havacılık, havaalanları, kargo ve lojistik sektörlerinde karar verme makamında bulunanlar için büyük önem taşıyor. Kanaatimce fuar, yeni iş imkanları için bir katalizör görevi görecek, Irak'ın ekonomisi için yeni bir başlangıç teşkil edecek ve ülkenin yeniden inşasında yer alan şirketlere yardımcı olacak. Nisan'da düzenlenecek bu programın başarılı olacağına inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli ve özellikle Irak'a yönelik kargo hizmetlerinde uzman hava kargo şirketi Al Mateen Express Cargo da programın Altın Sponsoru olduğunu bildirdi.

26- 27 Nisan 2011 tarihinde Erbil, Irak'ta ilk defa yapılacak Havaalanları Genişleme, Kargo ve Lojistik Konferans ve Fuarına Türkiye'den de yoğun katılım olması bekleniyor.

 

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?