banner39

Masaj yapan otomobil Şubatta geliyor

Sürücü koltuğu masaj yapan otomobil, 3 farklı donanım seçeneğiyle şubat ayından itibaren Türkiye'de satışa sunulacak.

İş Dünyası 24.01.2011, 07:49 24.01.2011, 07:49
Masaj yapan otomobil Şubatta geliyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Moskova Otomobil Fuarı'nda, geçen yıl ağustos ayında tanıtımı yapılan Renault'nun yeni üst orta sınıf sedan otomobili Renault Latitude şubat ayından itibaren Türkiye'de satışa sunulacak.

Expression, Privilege, Executive olmak üzere 3 farklı donanım seviyesi bulunan Latitude, Türkiye'de 17 Şubat 2011 tarihinde 54 bin 100 liradan başlayan fiyatla otomobil severlerin karşısına çıkacak. Renault Latitude'ün tanıtımında konuşan Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, bu otomobili iki motor seçeneğiyle Türkiye'de lanse edeceklerini belirterek, bu seçeneklerin, 110 beygir 1.5 litre ile 175 beygir 2.0 litre, dizel motorlar olduğunu kaydetti.

Latitude ile 3 yıllık veya 12 bin kilometre garanti sunduklarını ifade eden Aybar, bu otomobilin tamamen global bir üretimin ürünü olduğunu, hem Nissan'ın hem de Renault'nun teknik birikimlerinden faydalanılarak iyi bir sentez oluşturulduğunu söyledi.

Segment üstü çarpıcı boyutları, gücünü ifade eden ön yüzü, sağlam ve dinamik arka tasarımı ile Renault Latitude, göz alıcı tasarım ile zarafeti birleştiriyor. Cömert boyutları sıcak ve geniş bir iç mekân sunuyor. Arkadaki yolcular segmentin en geniş arka diz mesafesinden yararlanıyorlar.

Latitude, yolcularının konforu ve rahatlığına dönük havayı temizleyen ve rahatlatıcı iyonizör sistem, 2 farklı seçeneği ile araç içi parfüm özelliği, hem öndeki hem arkadaki yolcuların bağımsız olarak sıcak ve soğuk hava ayarı yapabilmelerini sağlayan 3 bölgeli elektronik klima ve 4 modlu masajlı sürücü koltuğu gibi özellikler sunuyor.

Renault Latitude, segmentinin en uzun aracı olarak dikkati çekiyor. Diğer donanımlar ile Renault Latitude, Carminat TomTom® Navigasyon, "3D Sound by Arkamys" ve "Bose Sound System" ile eksiksiz bir müzik ve ses sistemi, Bluetooth ve USB Connection, geri görüş kameralı ön ve arka park sensörü, Bi-xenon farlar, Renault eller serbest kart sistemi ve elektronik park freni ile konforu pekiştiriyor.

Performanslı ve sessiz 110 beygir dCi ve 175 beygir dCi iki farklı güç kademesinde sunuluyor. Tutumlu manuel şanzımanlı 110 beygir versiyonu karma parkurda 129 gram karbondioksit emisyon değeri sergiliyor. Otomatik versiyonunda ise esnek ve performanslı dCi 175 beygir sadece 100 kilometrede 6,5 litre tüketiyor.

Renault'nun üst gam modellerinin tamamında olduğu gibi Latitude de 150 bin kilometre veya 3 yıl üretici garantisinden ve 12 yıllık paslanmama garantisinden yararlanılıyor."

Sürücü koltuğunun sırtlığı içine yerleştirilmiş 5 pnömatik tüp, 4 farklı masaj tipi (sürekli veya rastgele ve düşük veya yoğun şiddetli) sunuyor.

Havanın yumuşaklığı, sırt boyunca hassas ve senkronize hareketlerle birleşince, bu koltuk gerek uzun yolculuklarda gerekse yoğun şehir trafiğinde, büyük bir sessizlik içinde eşsiz bir konfor sağlıyor.

Sol elin altındaki kumandalar, sürücünün masaj hava yastıklarını, belirlenmiş üç bölgeye göre (kürek kemikleri, sırtın ortası ve bel) şişme değerlerini arttırarak veya azaltarak aktive etmesini, mevcut 4 farklı masaj modu arasından kendisine en uygun olanı seçmesini ve koltuk ısıtmayı hizmete alıp almamasını sağlıyorlar.

banner53
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?