banner39

Metro Turizm, otelci oldu

Riva'da il Özel İdaresine ait binaları alan Metro Grubu, turizm alanında büyümeyi hedefliyor.

İş Dünyası 19.09.2010, 15:12 19.09.2010, 15:12
Metro Turizm, otelci oldu


 
İstanbul sınırları içinde Karadeniz kıyısındaki Riva'da il Özel İdaresine ait binaları bünyesine katıp yenileyerek turizme kazandıran Metro Grubu, bölgedeki yatırımlarını artırarak turizm alanında büyümeyi hedefliyor. 

Grup bünyesindeki Miranda Otelcilik A.Ş. Legend Oteli Genel Müdürü Necmi Hatipoğlu, Metro'nun otelcilik faaliyetlerine ilişkin yaptığı açıklamada, Metro Grup içerisinde otelciliğin henüz yeni bir alan olduğunu belirterek, Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk'ün hobi olarak başladığı otelcilikte, bugün önemli aşamalar kaydettiklerini anlattı.

Polenezköy'de bulunan iki otelin bir süredir hizmet verdiğini anımsatan Hatipoğlu, grubun son olarak iki otel yatırımında daha bulunduğunu bildirdi.

Bunlardan birinin Silivri Selimpaşa'da otoyol oteli konseptinde hizmete sundukları bir işletme olduğunu, bu öteli özellikle uzun yolculuk yapan gurbetçilerin tercih ettiğini söyledi.

İstanbul'un deniz şehri olarak bilinmesine rağmen kentin denizden çok fazla yararlanamadığına dikkati çeken Hatipoğlu, ikinci otel yatırımlarını da hem İstanbul'a yakın hem de bakir bir bölge olan Riva'da gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Riva Legend Otel'i, yoğun iş temposu içinde İstanbul'da yaşayan, tatile gitmek isteyen ve imkan bulamayan kişilerin en azından hafta sonlarını geçirebilecekleri bir yer olması mantığıyla hizmete sunduklarını anlatan Hatipoğlu, şöyle devam etti:

''Yeni olmamıza rağmen otelimiz aynı zamanda büyük şirketlerin eğitim toplantılarını yaptığı konferans oteli haline dönüştü. Burası İl Özel İdaresi'ne ait bir binaydı ve Türkiye Futbol Federasyonu kamp olarak kullanıyordu. Neredeyse metruk hale gelmişken burayı ihaleye girerek bünyemize kattık.

Baştan aşağıya yeniledik. Şimdi İstanbullara hizmet vermeye hazırız. Otelin kendine ait üç tane koyu var. Yaz sezonunu kötü geçirmedik. İstanbullu Karadeniz kıyısında keyifle tatil yapacağı bir otele kavuştu. Otel için yaklaşık 10 milyon liralık yenileme yatırım yaptık.''

Otelin Riva çevresine hareketlilik getirdiğini ve bu durumun Riva esnafını çok memnun ettiğini belirten Hatipoğlu, ''Özellikle haftasonu Riva'da adım atılamıyor, esnafın yüzü güldü. Bizim yatırımımızla birlikte arsa satışlarının hareketlendiğini öğrendik. Bölgede bizim de yeni yatırımlarımız olabilir'' dedi.

Otelcilik alanında büyümeyi hedeflediklerinin altını çizen Hatipoğlu, bundan sonraki yatırımlarında yine İstanbul'un ağırlıkta olacağını sonraki süreçte turizm bölgelerini de düşünebileceklerini anlattı.

Hatipoğlu, ''Otellerimizi doğru çalışan sistemle büyütmeye devam edeceğiz. Hızlı hareket eden bir grubuz. Önümüzdeki yıl yeni farklı yatırımlara yöneleceğiz'' dedi.

Tatil köyü statüsündeki otele, önümüzdeki dönemde katılacakları turizm fuarlarıyla yabancı turist de çekmek istediklerini söyleyen Hatipoğlu, yabancı konukları için İstanbul'un önemli tarihi yerlerine gezilerin de olacağı paket hazırlamayı düşündüklerini anlattı.

-AŞK-I MEMNU'NUN TAŞ EVİ...-

Hatipoğlu, Riva'da bulunan Legend Otel'e yakın bir bölgede, Osmanlı-Rus savaşında İngilizler tarafından yaptırılmış kayıkhaneyi alıp onardıklarını ve işletmeye açtıklarını hatırlattı.

Buradaki tek bina halindeki işletmenin, özellikle Aşk-ı Memnu dizisindeki karakterler Bihter ve Behlül ile birlikle ''Taş ev'' olarak tanındığını anlatan Hatipoğlu, günlük olarak kiraya verilen, içinde özel aşçısı bulunan bu evin büyük talep gördüğünü söyledi.

Riva'dan buraya turistik seyahatler düzenlenir hale geldiğine tanık olduklarını belirten Hatipoğlu, ulaşımı biraz zor olan bu mekana, özellikle yeni evli çiftlerin ilgi gösterdiğini söyledi.

Hatipoğlu, evi, film setlerine 2 bin 500 avro, bireysel müşterilere ise bin 500 dolara günlük kiraya verdiklerini, mekanın ayın en az 10 günü dolu olduğunu bildirdi.

-OYUNCU HAKAN URAL DA LEGEND OTEL İÇİN ÇALIŞACAK-

Hatipoğlu, bu arada oyuncu Hakan Ural'ın da Legend Otel'de Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapacağını, Ural'ın kadrolarına katılmasının kendilerine çok fayda getireceğine inandıklarını söyledi.

Hakan Ural da oyunculuk dışında farklı bir alanda çalışacağı için mutlu ve heyecanlı olduğunu ifade ederek, otellere katkı sağlamak için çaba göstereceğini ifade etti.

Ural, hayatının büyük bölümünün seyahatlerle geçtiğini, yaşadığı tecrübeleri kendi otellerine aktarmak istediğini anlatarak, önümüzdeki dönemde farklı etkinlikler planladıklarını söyledi.
 
Kaynak:AA

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?