banner15

Mini zirvenin mimarı konuştu

Başbakan Erdoğan ve CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu bir araya getiren Palandöken, "Ahilik kültürü de zaten birleştiricidir" dedi.

Mini zirvenin mimarı konuştu

Yaşar Süngü / Dünya Bülteni

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu arasında önceki gün gerçekleşen mini zirvenin mimarı TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Her ikisi de birbirine karşı çok olumluydu. Bu hava, iki liderin mimiklerine de yansımıştı' dedi.

Palandöken, Genel Kurulu'nun yapıldığı salona önce Başbakan Erdoğan'ın geldiğini, ancak toplantı henüz başlamadığı için kendisini ayrı bir odada misafir ettiklerini söyledi. Palandöken, Erdoğan'dan birkaç dakika sonra Kılıçdaroğlu'nun toplantının yapıldığı Rixos Otel'e geldiğini belirten  'Sayın Kılıçdaroğlu'nu toplantı başlayana kadar istirahat etmesi için, Sayın Başbakan'ın bulunduğu odaya davet ettim' dedi.

Her iki lideri, 'Esnafın bereketli sofrasının' buluşturduğunu vurgulayan Palandöken, 'Ahilik kültürü de zaten birleştiricidir' dedi.

Palandöken şunları söyledi: 'Başka salon olmadığı için iki lideri aynı ortamda ağırlamak zorunda kaldım. Her şey, kendiliğinden gelişti. Esnaf ve zanaatkarın ait olduğu ahi kültür geleneği, zaten düzenin kurulmasını, birleştiriciliği öngörür. Her iki lideri bir araya gelmesinde emeği olan yine esnafımız ve zanaatkarımız oldu. Sofra bereketliydi. Türkiye'nin özlediği tablo gerçekleşti. Bunda katkımız olduysa ne mutlu esnaf ve zaanatkara. Bu birliktelik, esnafın bereketli sofrasında gerçekleşti. Sadece ben değil Türkiye umutlandı. Görüşmeye vesile olduğum için ben de ayrı bir gurur duyuyorum.'

Bendevİ Palandöken, görüşmenin son derece olumlu bir havada geçtiğini belirterek, 'Olumlu hava, iki liderin mimiklerinden bile belli oluyordu. Zaten hem Başbakan Erdoğan, hem de Kılıçdaroğlu nazik, kibar insanlar. Hiçbir kasıt, önyargı olmayan bir ortamda bir araya geldiler. Birbirleriyle tokalaşarak da tüm Türkiye'ye önemli mesajlar verdiler. Zaten parlamentoda da aynı salonda oturmuyorlar mı?' dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2010, 16:18
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner47

banner48