banner39

Mısır Çarşısı bayrama hazır

Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte Mısır Çarşısı'nda da alışveriş yoğunluğu yaşanıyor.

İş Dünyası 06.08.2013, 18:25 06.08.2013, 18:25
Mısır Çarşısı bayrama hazır

Ramazan Bayramı'na 2 gün kala, İstanbul'un önde gelen alışveriş merkezlerinden Mısır Çarşısı'nda da bayram telaşı yaşanmaya başladı.

"Bayram alışverişi" denince İstanbullular'ın ilk aklına gelen mekanlar arasında yer alan tarihi Mısır Çarşısı’nda, şeker, lokum ve çikolatalar, yenilenen tezgahlarda yerlerini aldı. Ramazan Bayramı öncesinde yurt içi ve yurt dışından gelen vatandaşların akınına uğrayan Mısır Çarşısı’nda bayram hareketliliği gittikçe artıyor.

Çarşıda her bütçeye uygun şeker, lokum ve çikolata gibi ürünler bulunurken, fiyatlarda geçen yıla oranla bir artış olmadığı görülüyor. Genel olarak çarşı esnafı da satışlardan memnun olduklarını ve en büyük yoğunluğun, arife olması nedeniyle yarın yaşanmasını beklediklerini dile getirdi. Mısır Çarşısı esnafı, alışveriş yoğunluğunun bayram sonrası da devam etmesini beklediklerini söyledi.

Mısır Çarşısı'ndan alışveriş yapan vatandaşlar ise fiyatların uygun olduğunu söylediler. Vatandaşların genellikle tanınmış markaların ürünlerini tercih etmeleri dikkati çekti.

 
Kaynak: AA


 

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?