Murat Ülker'den psikolojik cevap...

Haklarında çıkan haber sonrası hukuki yollara başvuran Murat Ülker ve Yıldız Holding, grupla bağlantılı hisselerden ciddi miktarlarda alım yaparak, hissedarlarına haklarının korunmasında yolunda mesaj veriyor. Bu hisse alımlarının, artarak süreceği belirtiliyor

Murat Ülker'den psikolojik cevap...

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hisseleri söylenti yoluyla borsada düşürülmeye çalışılan Yıldız Holding ve en büyük hissedarı Murat Ülker'den önemli bir adım geldi. Murat Ülker, dün borsada, ciddi miktarda, Yıldız Holding'le bağlantılı hisseleri toplarken, hissedarlarına da, haklarının korunmasında yolunda önemli adımlar attığı mesajını verdi. Ekonomistler, bu alımların, Murat Ülker'in hissedarlarına karşı yürütülen psikolojik savaşa bir cevap olduğu görüşünde birleşiyor.

Geçtiğimiz günlerde bir internet sitesinde, FETÖ'nün finansörü Kaynak Holding’in Ülker Grubu ile bağlantısı olduğu iddiaları sonrası, hem bu basın organının mahkemeye veren Yıldız Holding ve en büyük hissedarı Murat Ülker, aynı zamanda hissedarlarının haklarının korunmasına yönelik adımlar atıyor. Murat Ülker, dün gün boyu, kendi hisselerine yönelik önemli miktarlarda alım gerçekleştirdi.

Ekonomistler, bu hareketin önemli olduğunu, Yıldız Holding ve en büyük ortağının, kurumsal anlamda hisselere destek alımları yaptığını belirtiyor. Yıldız Holding'e yakın kaynaklar, desteğinin süreceğini ve bu doğrultuda yeni adımlar beklenmesi gerektiğini de ifade ediyor. 

NE OLMUŞTU?

Bir internet sitesi, FETÖ'cü Cemaatçi Kaynak Holding’in Ülker Grubu ile bağlantısı olduğunu iddia ederek, Yıldız Holding'e operasyon yapılacağını ima etmiş, bu haber sonrasında ise hafta başında Ülker ve bağlantılı hisselerinde yüzde 10'lara varan düşüşler yaşanmıştı.

Yıldız Holding'ten gelen açıklamada, “ÜLKER” markasını unvanında taşıyan şirketin lerimizin halka açık ve borsada işlem görmekte olup kamuoyunu ve yatırımcıyı herhangi bir sebeple tedirgin edebilecek bilhassa haksız ve gerçek dışı nitelikteki haber, açıklama, yorum ve ithamlardan bu bakımdan özellikle kaçınılması gerektiğini hatırlatırız" dendikten sonra, iddialar tümüyle reddilmiş, hukuki yollara başvurulduğu da duyurulmuştu.

Yıldız Holding'in 2015 cirosu 12 milyar dolar olarak gerçekleşmişti. Bu rakamın yüzde 13-14'ü de yabancı ortaklıklardan geliyor

 

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2016, 12:33
banner53
YORUM EKLE

banner39