banner39

MÜSİAD fuarına 102 ülkeden katılım

MÜSİAD'ın geleneksel hale gelen uluslararası fuarı bu yıl düzenleniyor. Bu yıl 15'incisi düzenlenecek olan fuara 102 ülkeden 7 bin işadamı katılıyor

İş Dünyası 04.06.2014, 12:07 04.06.2014, 12:07
MÜSİAD fuarına 102 ülkeden katılım

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MÜSAİD bu yıl düzenleyeceği 15. MÜSİAD Uluslararası Fuarı’nda hedeflerini büyütmeye devam ediyor. 6 Kasım’da düzenlenecek fuarda 102 ülkeden 7 bin yabancı işadamına ev sahipliği yapılacak.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, bu yıl düzenleyecekleri 15. MÜSİAD Uluslararası Fuarı’na 102 ülkeden 7 bin yabancı işadamının katılımını hedeflediklerini söyledi.

MÜSİAD tarafından iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Ticaret Fuar ve İş Forumu’nun basın lansmanı Genel Başkan Nail Olpak’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Olpak,26-30 Kasım’da CNR Fuar Merkezi’nde düzenlenecek fuarın aynı zamanda ‘Küresel Finans Sistemine Bakış ve Yeni Yönelimler’ temasını işleyecek olan 18. Uluslararası İş Forumu’na da ev sahipliği yapacağını dile getirdi.

Olpak, 2012’deki fuarın 92 ülkeden 5 bin 140 yabancı işadamı  ve Türkiye genelinden 150 bin işadamını buluşturduğunu anımsattı. Olpak ayrıca bu yıl fuarda Rusya, Kazakistan, Türkmenistan, Nijerya, Libya, Pakistan, Sudan, Güney Afrika, Fas, Cezayir, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar’ın katılımıyla, ikili iş görüşmeleri yapılacağı ve bu 14 ülkenini ticari ilişkilerin geliştirilmesi gereken hedef ülke seçtiklerini de belirtti.

DÜNYA CEO'LARI İSTANBUL'DA

MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Adnan Bostan MÜSİAD’ın vizyon projesi ‘High Tech Port by MÜSİAD’ hakkında bilgi verdi. Türkiye’nin yüksek teknoloji üreten firmalarının buluşma noktası olmayı hedeflediklerini belirten Bostan “High Tech Port by MÜSİAD Türkiye’nin yüksek teknoloji alanındaki dünyaya açılan milli bir fuar olma adına bu yolda yürümekte ve bu hedefe ulaşmak için çaba göstermektedir. Teknolojiyi takip eden değil planlayan, tasarlayan bir üretim portföyüne kavuşması için vizyon aramaları yapmak adına bu sene High Tech Port’ta uluslararası CEO zirvesi organize edeceğiz. Dünyanın dört bir yanından en üst noktadaki firmaların CEO’larıyla Türkiye’deki CEO’ları bir araya getirerek uluslararası CEO zirvesi gerçekleştireceğiz” dedi.

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?