MÜSİAD, Irak'taki Kürt Bölgesi'ne açılıyor

MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Akbal ve MÜSİAD Ortadoğu Koordinatörü Taha öncülüğündeki heyet, Kuzey Irak'ta Musul ve Erbil'de ziyaretlerde bulundu

MÜSİAD, Irak'taki Kürt Bölgesi'ne açılıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Erbil Ofisi açılması hazırlıkları kapsamında, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal ve MÜSİAD Ortadoğu Koordinatörü Emin Taha öncülüğündeki MÜSİAD Heyeti, Kuzey Irak'ta Musul ve Erbil'de ziyaretlerde bulundu. Ziyaret edilen kurum ve kuruluşlar MÜSİAD'ın Erbil'deki faaliyetlerini destekleyecekleri mesajı verdiler.

18-21 Ağustos 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilen programda, Musul ve Erbil'de Bakanlar, Ticaret Odaları ve Valiliklerle görüşmelerde bulunuldu. Ayrıca Musul Ticaret Odası'nın ev sahipliğinde Musul İşadamları Derneği üyeleri ve Erbil İşadamları Derneği üyeleriyle ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi ve kamu kurumları ve özel kuruluşlar ziyaret edildi.

Musul Valisi: "MÜSİAD'a Her türlü desteği vermeye hazırız"

Musul Valiliği'ni ziyaret eden MÜSİAD Heyeti, Vali Atheel ALNUJAİF tarafından kabul edildi. Görüşme sırasında Vali ALNUJAİF Türkiye'yi çok sevdiklerini ve Musul'da iş yapmak isteyen Türk İşadamlarına ve MÜSİAD'a her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade ederken, her türlü proje için danışmanlık hizmetine öncelikli olarak ihtiyaç duyduklarını belirtti. Yeni dönemde Irak'ta, birçok alanda iş imkânı doğacağını bu nedenle resmi kurumlar, Odalar, Birlikler ve Sivil Toplum Kuruluşları'yla iletişime geçilmesi gerektiğini dile getirdi.

Erbil Valisi : "Türkiye'yi Erbil'in gerçek ortağı olarak görüyoruz"

Erbil Valisi Nevzat Hadi MEVLUT, Erbil'in Irak'ın ekonomi merkezi olduğunu ve Irak'ın diğer bölgelerindeki işadamlarının Erbil'de ofisleri ve depolarının bulunduğunu, buradan diğer bölgelere aktarma yapıldığını belirterek Erbil'in Stratejik önemine dikkat çekti. Erbil'de açılması planlanan MÜSİAD Bürosunun, Bölgedeki işadamlarına dünyanın kapısını açacağını düşündüklerini ve Türkiye'yi Erbil'in gerçek ortağı olarak gördüklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2013, 12:24
banner53
YORUM EKLE

banner39