banner39

MÜSİAD, mülteci kamplarını ziyaret etti

MÜSİAD Hizmet Sektör Kurulu Başkanı Mehmet Ünal ve beraberindeki heyet, Beyrut'taki Şatila ve Burj el Barajni kamplarını ziyaret etti.

İş Dünyası 05.03.2012, 22:56 05.03.2012, 22:56
MÜSİAD, mülteci kamplarını ziyaret etti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Lübnan'da resmi görüşmelerde bulunmak için gelen Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Hizmet Sektör Kurulu Başkanı Mehmet Ünal ve beraberindeki heyet, Beyrut'taki Şatila ve Burj el Barajni kamplarını ziyaret etti.

Lübnan'da iş adamlarıyla görüşmelerde bulunmak amacıyla gelen Ünal ve beraberindeki 13 iş adamından oluşan heyet, ilk olarak Şatila mülteci kampına gitti. Lübnanlı ve Birleşmiş Milletler görevlileri tarafından karşılanan heyet üyelerine, kampla ilgili ayrıntılı bilgi verildi.

Heyet üyeleri daha sonra kampın içinde sivil toplum kuruluşları tarafından kurulan, orta öğretim öğrencilerine destek eğitimi verilen derslikleri ziyaret etti. Ünal, ders gören öğrencilerle sohbet etti ve okul yetkililerinden ihtiyaçları hakkında bilgi aldı.

MÜSİAD heyeti, kampın acil ilaç ihtiyaçları ve elektrik sisteminin desteklenmesi için, Türkiye dönüşlerinde gereken girişimleri başlatacaklarını söyledi. Türk işadamları daha sonra Beyrut'ta bulunan Burj el Barajni Filistin mülteci kampının ziyaret etti. 1 kilometrekare alanda 25 bine yakın Filistinli'nin zor şartlarda yaşadığı ortamı gören iş adamları, burada bir sivil toplum kuruluşunun yaptırdığı yetimhane binasında incelemelerde bulundu ve eksiklikleri hakkında bilgi aldı.

Lübnan'da incelemelerini sürdüren Müsiad heyeti yarın da Trablusşam'da iş adamlarıyla görüşecek.

 

Yorumlar (0)
24
gök gürültülü hafif yağmurlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?