'MÜSİAD, Tatlıses'i kabul etmedi' iddiası

Sanatçı İbrahim Tatlıses'in MÜSİAD'a üye olmak için başvuruda bulunduğu ancak başvurusunun kabul edilmediği iddia ediliyor

İş Dünyası 15.02.2013, 16:25 15.02.2013, 16:25
'MÜSİAD, Tatlıses'i kabul etmedi' iddiası

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Sanatçı İbrahim Tatlıses'in Sanayici ve İşadamları Derneği'ne (MÜSİAD) üye olmak için başvuruda bulunduğı ve başvurusunun reddedildiği iddia edildi. İddiaya göre , Tatlıses'in başvurusu, mali durumu gerekçe gösterilerek kabul görmedi.

Dünya Gazetesi'nin haberine göre  yaklaşık 3 ay önce formları doldurarak üyelik için gereken "MÜSİAD üyesi 2 kişinin referansını da" alan Tatlıses, Derneğin Genel Merkezi'ne başvurdu.

Mali durumu gerekçe gösterilerek Tatlıses'in MÜSİAD'a üyeliğinin Üye Komisyonu tarafından kabul edilmediği kendisine bildirildi.

Gazetenin iddiasına göre gerçekte ise Tatlıses'in MÜSİAD'ın üye profiline uygun olmadığı için başvurusunun kabul görmedi.

İbrahim Tatlıses, sanatçı kimliğinin yanı sıra çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren bir holdingin de patronu. Tatlıses Grubu gıda, tekstil, medya ve turizm alanlarında faaliyet gösteriyor.

2011'de İstanbul'da bir televizyon programı çıkışı silahlı saldırıya uğrayan sanatçı, Almanya'da tedavisi devam ederken, son genel seçimlerde milletvekilliği için Şanlıurfa'dan aday adaylığı müracaatında bulunmasına karşın AK Parti tarafından aday gösterilmemişti. Avukatı aracılığıyla Şanlıurfa'dan bağımsız milletvekili adaylığı müracaatında bulunan Tatlıses, daha sonra bu adaylığını da geri çekmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?