Mustafa Koç'un tek tercihi koalisyon...

Koç Holding'in sahiplerinden Mustafa Koç, erken seçim ihtimalinin Türkiye'ye ağır bedeller ödeteceğini iddia ederek, hemen koalisyon hükümeti kurulması gerektiğini savundu

Mustafa Koç'un tek tercihi koalisyon...

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Koç Holding'in sahiplerinden Mustafa Koç, erken seçim ihtimalinin hemen Türkiye'nin gündeminden çıkarılmasını istedi. Mustafa Koç, bir daha seçimin ülkeye ağır bedeller ödeteceğini iddia ederek, hemen koalisyon hükümeti kurulması gerektiğini savundu. Koç, “Düşünebiliyor musunuz 2 ay sonra Türkiye yeniden bir seçim atmosferine girecek. Türkiye bunu kaldıramaz. Kaldırmaması da lazım” ifadesini kullandı.

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, seçim sonuçlarıyla Hürriyet Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, erken seçim istemediğini söyledi.

Koç, ‘Erken seçim ihtimali görüyor musunuz?’ sorusuna, “Siyasi partiler anlaşmalı. Ortak payda Türkiye ise belli ilkeler çerçevesinde koalisyon için anlaşıyor olmaları lazım. Açıkçası ben koalisyona yekten hayır demeyi doğru bulmuyorum” cevabını verdi.

Koç, aralarında Ali Koç’un da olduğu TÜSİAD Yönetim Kurulu üyelerinin Ankara’da parti liderleriyle yaptıkları görüşmelerde “erken seçim olmasın, partiler anlaşsın” mesajının verildiğinin hatırlatılması üzerine de, “Düşünebiliyor musunuz 2 ay sonra Türkiye yeniden bir seçim atmosferine girecek. Türkiye bunu kaldıramaz. Kaldırmaması da lazım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2015, 10:54
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35