banner39

ODTÜ, geleceğin patronlarını seçecek

ODTÜ Teknokent, yarışmayla destek verecek. 'Yeni Fikirler Yeni İşler' yarışması, geelceğin patronlarını seçecek.

İş Dünyası 06.03.2011, 13:55 06.03.2011, 14:39
ODTÜ, geleceğin patronlarını seçecek

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ODTÜ Teknokent, yarışmayla destek verecek. 'Yeni Fikirler Yeni İşler' yarışması, geleceğin patronlarını seçecek.

ODTÜ Teknokent'in düzenlediği ve geleceğin patronlarına ofis açma ve toplamda 245 bin TL'lik sermaye desteği veren "Yeni Fikirler Yeni İşler" yarışması, bu yılın yeni patronlarını aramaya başladı.

Elginkan Vakfı ana sponsorluğunda Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM), Türk Telekom, OSTİM ve İntel'in destek verdiği yarışmayı kazanan ekipler, ODTÜ Teknokent'te 3 yıl süreyle ofis açıp kendi kendilerinin patronu olabiliyor.

Edinilen bilgiye göre, ODTÜ ve ODTÜ Teknokent'in 2005 yılından bu yana Elginkan Vakfı ana sponsorluğunda düzenlediği Yeni Fikirler Yeni İşler Yarışması, girişimciliği teşvik etmek isteyen kurum ve kuruluşlarca ilgiyle izleniyor.

Yarışma kapsamında, Elginkan Vakfı'nın yanı sıra, Savunma Sanayi Müsteşarlığı'nın 'Savunma Sanayii Kategorisi", Türk Telekom'un "Bilişim ve Telekomünikasyon Kategorisi", "OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi Özel Ödülü" ile "Intel Özel Ödül desteği" bulunuyor.

Yarışma bu yıl da teknoloji tabanlı iş fikrine sahip girişimciler arıyor. Bu yılki yarışmaya katılanlar, 75 bin TL değerindeki "Elginkan Vakfı Büyük Ödülü", 50 bin TL değerinde "Savunma Sanayii Müsteşarlığı Büyük Ödülü", 50 bin TL değerinde "Türk Telekom Büyük Ödülü", 25 bin TL değerinde "OSTİM Özel Ödülü" ve 25 bin TL değerindeki "Intel Özel Ödülü" için yarışacaklar.

Genel, Savunma Sanayii ve Bilişim-Telekomünikasyon kategorilerinde yarışan ve birinci olmaya hak kazanan öğrencileri, para ödülünden daha fazlası bekliyor. ODTÜ Teknokent'te 3 yıl süreyle ücretsiz ofis alanı, İş Planı ve Girişimcilik Kursları, uluslararası fuar katılımları, hukuki ve teknolojik danışmanlık hizmetleri gibi pek çok fırsat, yarışmaya başvuracak ve finale çıkmaya hak kazanacak öğrencilerin olacak.

Yarışmaya başvurmak için www.yfyi.info adresinden kayıt yaptırmak ve proje teklifi göndermek gerekiyor. Yarışmanın ilk aşaması için son başvuru tarihi 8 Nisan olarak belirlendi.

Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?