banner39

Prim borcu yapılandırmasında bugün son

Sigorta prim borçlarını yapılandırmak için bugün son gün. SGK merkezleri bugün saat 17:00’a kadar borç yapılandırma hizmeti verecek.

İş Dünyası 01.02.2015, 23:57 02.02.2015, 12:33
Prim borcu yapılandırmasında bugün son

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, sosyal güvenlik pirim borçlarının yapılandırılmasıyla ilgili vatandaşların ve şirketlerin müracaatlarının şu an itibarıyla 2 milyonu aştığını belirterek, "Vatandaşlarımız pirim borçlarını yapılandırsınlar. Aksi takdirde faiziyle daha fazla bir ödeme ile karşı karşıya kalacaklar" dedi.

Bakan Çelik, AK Parti 5. İl Kongresi'ne katılmak için geldiği Ali Nihat Gökyiğit Kongre Merkezi'nde gazetecilerin sorularını cevapladı. Artvinli olan Bakan Çelik, bir soru üzerine, sosyal güvenlik reformunun son derece önemli bir reform olduğunu anlatarak, "Dünya devletleri bu alanda bir kaç maddeyi değiştirmekte bile zorlanıyorlar ama Türkiye tümden sosyal güvenlikle ilgili birimleri birleştirerek sağlığı genele yayarak köklü bir değişimi gerçekleştirdi" diye konuştu.

Bu konuda Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde bir maddelik değişimin bile birçok olaya sebep olduğuna işaret eden Çelik, "Biz bunu sivil toplum örgütleriyle devletin tüm kurumlarıyla birlik içinde başardık. Şu anda da sağlıklı şekilde gidiyor. Sosyal güvenlik açıklarımızda azalma var, hem sağlık konusunda büyük harcamalarımız daha fazla, hem daha yaygın harcamalarımız gerçekleşiyor. Dolayısıyla 2008 yılında yapılan reform meyvelerini vermeye başladı. Henüz tabi ki istediğimiz noktaya gelmiş değiliz. Ama bu bir süreç, bu süreç devam ediyor" değerlendirmesinde bulundu.

Çelik, ihtiyaç duyulduğu zaman değişiklikler yapılarak sosyal güvenlik alanında vatandaşların memnuniyetini artırarak sağlıklı bir gidişlerinin olduğunu ifade ederek, bu konuda yüzde 38'lerde olan memnuniyetin yüzde 75'lere çıktığını söyledi.

SOSYAL GÜVENLİK PİRİM YAPILANDIRMASI

Bakan Çelik, sosyal güvenlik pirim yapılandırmalarıyla ilgili de vatandaşlara çağrıda bulunarak, "Sosyal güvenlik pirim yapılandırmalarını gerçekleştirdik biliyorsunuz. O pirim yapılandırmalarının son günü yarın akşam saat 17.00'de bitiyor. Pirim borcu olan vatandaşlarımızın bu güzel imkandan yararlanmaları gerekiyor. Sosyal güvenlik pirim borçlarının yapılandırılmasıyla ilgili vatandaşlarımız ve şirketlerimizin müracaatları şu an itibarıyla 2 milyonu aştı. Bunun daha da yukarılara çıkma imkanı var" dedi.

Pirim yapılandırmalarından yararlanmak için son bir gün kaldığını vurgulayan Çelik, "Son bir gün. Vatandaşlarımız pirim borçlarını yapılandırsınlar. Aksi takdirde faiziyle daha fazla bir ödeme ile karşı karşıya kalacaklar ki bu sağlıktan yararlanmalarını da etkileyeceği için ben bir kez daha hatırlatmak istiyorum yarın pazartesi akşam son gün, bu son saatleri pirim borçlarının yapılandırılması için olumlu kullansınlar" ifadelerini kullandı.

 

banner53
Yorumlar (0)
9
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü