Rekabet Kurulu marinaları Koç'a vermedi

Beta Marina Liman ve Çekek İşletmesi AŞ ve Pendik Turizm Marina Yat ve Çekek İşletmesi AŞ'nin Koç Grubu'na devrine izin çıkmadı

Rekabet Kurulu marinaları Koç'a vermedi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rekabet Kurulu, Beta Marina Liman ve Çekek İşletmesi AŞ ve Pendik Turizm Marina Yat ve Çekek İşletmesi AŞ'nin hisselerinin tamamının Setur Servis Turistik AŞ tarafından devralınmasına izin vermedi.

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Tirsan Kardan Sanayi ve Ticaret AŞ ve Tiryakiler Yedek Parça Sanayi ve Ticaret AŞ hakkında yürütülen soruşturmaya ilişkin nihai karar açıklandı. Buna göre, söz konusu şirketlere idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığına karar verildi.

Ayrıca Mersin Şimşek Group Turizm İnşaat Petrol Ürünleri Gıda Taşımacılık Kuyumculuk San ve Tic Ltd Şti'ye yönelik "Mersin Büyükşehir Belediyesi Yeni Otogar Kompleksinde yazıhane kira bedellerinin aşırı yüksek belirlenerek ve uygun yer tahsisi yapılmayarak otobüs firmalarının faaliyetlerinin zorlaştırıldığı" iddiasına ilişkin bulguların ciddi ve yeterli bulunması üzerine soruşturma açılması kararlaştırıldı.

KOÇ'A TEKEL ENGELİ

Öte yandan, Beta Marina Liman ve Çekek İşletmesi AŞ ve Pendik Turizm Marina Yat ve Çekek İşletmesi AŞ'nin hisselerinin tamamının Setur Servis Turistik AŞ tarafından devralınmasına ilişkin nihai inceleme sonuçlandı.

Söz konusu işlemin Koç Holding AŞ'nin İstanbul City Port Marina bakımından tanımlanan ilgili pazarda hakim duruma gelmesine ve böylece piyasadaki rekabetin önemli ölçüde azaltılmasına yol açacak nitelikte olması nedeniyle işleme izin verilmemesine karar verildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2015, 12:45
banner53
YORUM EKLE

banner39