banner39

Reklam kaldırıldı, Yahudiler memnun

Türkiye'de yayımlanan bir şampuan reklamında Hitler'in kullanılması, Yahudilerin tepkisi üzerine yayından kaldırıldı.

İş Dünyası 29.03.2012, 01:12 29.03.2012, 01:53
Reklam kaldırıldı, Yahudiler memnun

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye’deki bir şampuan reklamında Adolf Hitler’in kullanılması Amerika’daki Yahudilerin geçtiğimiz hafta tepkisine neden olmuştu. İftira ve İnkar ile Mücadele (The Anti-Defamation League- ADL) tarafından yapılan yazılı açıklamada, şampuan reklamının Yahudi milletinin trajedik geçmişine karşı saygısızlık olduğu savunulmuştu.

Yahudilerin tepkisi üzerine şampuanın üreticisi olan firma tarafından reklamına son verilmesi başta ADL olmak üzere birçok Yahudi derneği tarafından memnuniyet ile karşılandı.

Çatı Yahudi derneklerinden olan ADL tarafından yapılan yazılı açıklamada reklamın durdurulmasının gurur duyulacak bir davranış olduğu ifade edildi.

Yazılı açıklama da görüşlerini dile getiren ADL Direktörü Abraham Foxman, ‘‘Soykırımından bu zamana çok zaman geçti ve Hitler’in yol açtığı bu acıyı yaşayan 6 milyon insanın anısını birlikte korudu’’ diye konuştu. Foxman daha sonra, ‘‘Türk hükümeti de Türk insanı da aynı şekilde davrandı ve bizler bundan dolayı minnettarız’’ dedi.

 

Yorumlar (1)
none 11 yıl önce
isine geldigi gibi herseye rahatlikla mudahele edebiliyorlar.bu bilinc bir bizim memlekette yok `muhtesem yuzyil` gibi buyuk bir hakareti durduramadik...
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?