banner39

TAV: Tunus'taki turistler güvende

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Dr. M. Sani Şener, Tunus'ta yaşanan halk ayaklanması sonrası yabancı ülke vatandaşlarının tahliyesinin devam ettiğini söyledi.

İş Dünyası 18.01.2011, 07:59 18.01.2011, 07:59
TAV: Tunus'taki turistler güvende

Dünya Bülteni / Haber Merkezi
 
TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Dr. M. Sani Şener, Tunus'ta yaşanan halk ayaklanması sonrası yabancı ülke vatandaşlarının tahliyesinin devam ettiğini söyledi. 

Zaman'dan Mustafa Gün'ün haberine göre, Şener, son gelişmelerle ilgili diğer ülke büyükelçilerinin de kendileriyle temasa geçtiğini belirterek, "Tunus ordusu, ülkenin giriş kapısı olan havalimanlarını ciddi şekilde güvenlik altında tutuyor. Şu anda havalimanlarından genellikle turistlerin geri dönüşleri var. Dönüşlerin hepsini biz yapıyoruz." dedi.

TAV Başkanı, Tunus'taki çalışanların güvende olduğunu ancak olayların büyümesi halinde Türk büyükelçiliğine gidebilecekleri uyarısında bulunduklarını dile getirdi.

Tunus'ta yaşayan Türklerin genellikle ailelerini Türkiye'ye gönderdiğini hatırlatan Şener, olayların büyümesi halinde TAV'da çalışan 30 üst düzey yöneticinin Türkiye'ye getirilmesi amacıyla kendi uçaklarının da hazır bekletildiğini söyledi. Tunusluların Türkleri çok sevdiğini anlatan Şener, "Göstericiler, Türk büyükelçiliği önünden geçerken bayraklarını kaldırarak alkışlıyor. Onun için Türklerin yönettiği havalimanında sıkıntı olacağını sanmıyorum." diye konuştu.

Tunus'taki iki havalimanında 30'u Türk olmak üzere 780 çalışan bulunuyor. Sani Şener, daha önce de iki havalimanı işlettikleri Gürcistan'ın Rusya tarafından bombalanması ile ilgili de bir değerlendirme yaptı. Küresel bir şirket olarak her şeye hazırlıklı olduklarını bildiren Şener, global şirketlerin bu tip olaylara alışık olması gerektiğini ifade etti.

Şener, "Bunların her türlü riskini yönetebiliyor olmanız lazım. Ancak çok enteresandır; Rusya, Gürcistan'ı bombalarken bir tek bizim havalimanımızı bombalamadı. Çünkü uluslararası yatırım olduğu içindir ve biz havalimanını 24 saat açık tuttuk." dedi.
 

banner53
Yorumlar (1)
erdogan tezcan 11 yıl önce
Sani Sener Beye hadi canim demek istiyorum
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?