banner15

THY 25 ülkeye direkt uçuyor

THY, vizelerin karşılıklı olarak kaldırıldığı, 55 ülkeden 25'ine direkt uçuş kolaylığı getirdi.

THY 25 ülkeye direkt uçuyor

  
Ekonomikkrizin ardından dış bağlantı ağını artıran hükümet, karşılıklı vize muafiyeti uyguladığı ülke sayısını 55'e çıkartarak, yatırım yapacağı ülke pazarını genişletiyor.

Hükümet, vizelerin kaldırılmasıyla birlikte özellikle Dünya Ticaret Örgütü olan bu ülkelerle çeşitli ikili anlaşmalar imzalayarak, yatırım ufkunu genişletmeyi planlıyor. Ankara, vize muafiyeti anlaşması yaptığı ülke sayısını 55'e çıkartırken, bu ülkelerle ilişkileri derinleştirmek için THY'nin direkt uçuş anlaşmaları yapmasını sağlıyor.

Edinilen bilgiye göre THY, vizelerin karşılıklı olarak kaldırıldığı, 55 ülkeden 25'ine direkt uçuş kolaylığı getirdi. Böylece, seyahat, alışveriş, sağlık ve eğitim ve turizmde de olumlu gelişmelere fırsat sağlandı. THY'nin vize muafiyeti sağlanan diğer ülkelere de doğrudan sefer başlatılması için çalışmalar sürüyor.

YATIRIM İMKANLARI


Vize muafiyeti tanıyan ülkelerin tamamına yakını, yatırıma açık, gelişmiş ya da gelişmekte olan ülkeler statüsünde. Vize uygulamasının kaldırılması, özellikle işadamları için büyük önem taşıyor. Vizelerin kaldırıldığı 55 ülkeden 34'ünün Dünya Ticaret Örgütü üyesi olması da Türkiye için önemli bir yatırım fırsatı.

DİREK UÇULAN VİZESİZ ÜLKELER

BREZİLYA, Hong Kong, Japonya, Kırgızistan, KKTC, Kore Cumhuriyeti (Güney Kore), Maldivler, Malezya, Singapur, Tayland, Tunus, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Fas, Güney Afrika Cumhuriyeti, Gürcistan, Hırvatistan, İran, Karadağ, Kazakistan, Kosova, Libya, Makedonya, Suriye, Ürdün.

Umumi pasaportlara vize uygulamasını kaldıran ülkeler de şöyle: Arjantin, Arnavutluk, Bahamalar, Barbados, Belize, Bolivya, Bosna Hersek, Brezilya, El Salvador, Fas, Fiji, Filipinler, Guatemala, Güney Afrika Cumhuriyeti, Gürcistan, Haiti, Hırvatistan, Honduras, Hong Kong, İran, Jamaika, Japonya, Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Kolombiya, Kore Cumhuriyeti (Güney Kore),

Kosova, Kosta Rika, Libya, Makau Özel İdare Bölgesi, Makedonya, Maldivler, Malezya, Mauritius, Nikaragua, Palau Cumhuriyeti, Paraguay, St. Lucia, St. Vincent-Grenadines, Singapur, Solomon Adaları, Sri Lanka, Suriye, Svaziland, Şili, Tayland, Trinidad-Tobago, Tunus, Tuvalu, Uruguay, Ürdün, Venezüella...

Kaynak:Akşam

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2010, 14:33
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35