banner39

Trump, Doğan'ı zor durumda bıraktı

Müslümanlara karşı açıklamalarından dolayı bütün dünyada tepki çeken Donald Trump, Türkiye'deki ortağı Aydın Doğan'ı zor durumda bıraktı. Trump, Doğan Holding'den kendisine gönderilen iki mektuba da olumlu cevap vermedi. Doğan grubu şimdi de ABD'ye ekip göndermeyi planlıyor

İş Dünyası 14.12.2015, 09:34 14.12.2015, 09:57
Trump, Doğan'ı zor durumda bıraktı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Donald Trump’ın dünya genelinde tepki çeken “Müslümanları ABD’ye sokmayacağız” açıklaması Türkiye'deki ortağı Aydın Doğan'ı zora soktu. Daha önce Trump ile ortaklığını gözden geçireceğini belirten açıklamalar yapan Doğan Holding yöneticilerinin ABD'ye iki mektup yazdığı; ancak ikisine de olumlu cevap alamadığı ortaya çıktı.

Trump’ın açıklamasına Trump Towers ve Doğan Ailesi adına Hanzade Doğan tepki gösterdi. “Trump’ın açıklamasını duyduğum anda samimi bir Müslüman olarak rencide oldum” diyen Hanzade Doğan, “Bu sözlere yönelik henüz belirgin bir tepki ortaya çıkmadan hemen ve derhal Trump yetkililerine bir mektup yazdığını” vurguladı.

Hanzade Doğan, “Mektubumda Trump’ın sözlerinin hem beni, hem ailemi, hem Türk halkını, hem dünya Müslümanlarını, hem de insanlığı yaraladığını belirttim ve bu durumun ticari ilişkilerimizi zedelediğini vurguladım. Ancak bu mektuba duyarlı bir karşılık gelmedi” dedi.

Trump yetkililerine ikinci bir mektup yazan Hanzade Doğan, gerekli hukuki görüşmelerin yapılması için Doğan Grubu’ndan bir ekibin New York’a gönderileceğini belirtti.

Trump’la kurulan ortaklığın amacını da açıklayan Hanzade Doğan, şunları söyledi: “Bizim Trump’la bir ortaklık kurmamızın tek bir nedeni vardı: Markanın tüm dünyada prestijli ve lüks gayrimenkulü temsil etmesi... Sakinlerimiz, kiracılarımız ve yatırımcılarımız adına Trump markasını taşıyabilmek için önemli bir maliyet üstlendik. Ancak Donald Trump’ın başkanlık kampanyasıyla Trump markası, hem bizim, hem Türk halkının, hem dünyadaki milyonlarca Müslüman’ın, hem de evrensel insan haklarına inanan herkesin paylaşmadığı değerlerle bağlantılı politik bir markaya dönüşmüş oldu. Markanın içine düştüğü bu durumu, Trump yetkililerine yazdığım mektuplarda tam da bu netlikte ifade ettim”.

 

 

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?