banner39

Türkiye, Bosna'da yatırımı en az ülke

Türkiye, Bosna Hersek'te yatırım yapan ülkeler arasında en son sıralarda yer alıyor

İş Dünyası 16.04.2013, 15:54 16.04.2013, 15:54
Türkiye, Bosna'da yatırımı en az ülke

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Balkanların en özel ülkelerinden biri olan Bosna Hersek'te, özellikle Avrupalı yatırımcıların sayısı çok daha fazlayken kadim ilişkilerimize rağmen Türkiye yatırım yapan ülkeler arasında en son sıralarda yer alıyor.

Bosna Hersek ile İlişkileri Geliştirme Merkezi Vakfı (BİGMEV) Başkanı Muzaffer Çilek, Boşnakların Türkiye'yi çok sevmesşne rağmen Türkiyeli yatırımcıların bu ülkeyi hala fark etmediğini döyledi. Çilek, Çilek, yurt dışına açılmak isteyenler için şirket kurmanın, ülkede iş yapmanın kolay olduğunu, ayrıca eğitimli, İngilizce bilen  profesyonel yöneticilerin olduğunu belirtti.

Çilek, şu ifadeleri kullandı:

''Diğer ülkeler Bosna Hersek'te karlı birçok işler yaparken, Türk yatırımcıları olarak bizler bu fırsatları kaçırıyoruz. Türkiye'yi dünyanın en güçlü ekonomiler listesine taşıyan girişimci ruh, enerjik yaklaşım, ticari ve genel yönetim kabiliyetleri Bosna Herseklilerin aradığı sihirli bir formüldür. Türkler iş biliyor, kabiliyetli, girişimci insanlar. Bosna Hersek'te de eğitimli, çalışkan, oldukça dürüst olan insanlar ve bereketli topraklar var. Bu iki güzel ülkenin İnsanlarını, yani bu kombinasyonu birleştirebilirsek, kazan-kazan çerçevesinde güzel bir sonuç alacağımızı düşünüyorum.''

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?