banner15

TÜSİAD, e-Devlet raporunu tanıtacak

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), 30 Eylül Perşembe günü e-Devlet raporunu tanıtacak. Raporun tanıtım toplantısı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner tarafından gerçekleştirilecek.

TÜSİAD, e-Devlet raporunu tanıtacak


Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), 30 Eylül Perşembe günü e-Devlet raporunu tanıtacak. TÜSİAD tarafından yapılan açıklamada, ''Türkiye İçin e-Devlet Yönetim Modeline Doğru: Mevcut Durum Değerlendirmesi ve Öneriler'' başlıklı raporun Ankara Sheraton Oteli'nde düzenlenecek seminer ile kamuoyuna tanıtılacağı bildirildi.

Türkiye'de gerek e-Devlet uygulamalarının özendirilmesi, gerekse e-Devlet yönetiminin daha verimli olmasına yönelik çalışmalara katkıda bulunmak amacıyla hazırlanan raporun tanıtım toplantısının açılış konuşmalarının Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner tarafından gerçekleştirileceği kaydedildi.

Açılış konuşmalarının ardından düzenlenecek oturumun moderatörlüğünün TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Bilgi Toplumu ve Yeni Teknolojiler Komisyonu Başkanı Erman Ilıcak tarafından gerçekleştirileceği, raporun sunumunun yapılacağı oturumda ise ODTÜ e-Devlet Araştırma Merkezi (EDMER) Müdürü ve raporun yazarı Ali Arifoğlu ile TÜSİAD e-Devlet Alt Çalışma Grubu Başkanı Uğur Terzioğlu'nun birer konuşma yapacağı belirtildi.

Seminerde, TÜSİAD Bilgi Teknolojileri ve Telekomünikasyon Çalışma Grubu Başkanı Müjdat Altay'ın başkanlığını yapacağı bir panel düzenleneceği, ''Türkiye'de e-Devlet Yönetişiminin Geleceği: Yapısal Açıdan Bir Değerlendirme'' başlıklı panelde Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) Başkanı Faruk Eczacıbaşı, Başbakanlık e-Devlet Danışma Grubu Başkanı Ramazan Altınok, DPT Bilgi Toplumu Dairesi Başkanı Emin Sadık Aydın'ın birer sunum gerçekleştireceği ifade edildi. 
 

Kaynak:AA

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2010, 14:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48